במוצאי שבת: ישי ריבו בירושלים

הורים מאותגרי פוריות מוזמנים למופע המיוחד שמארגנת עמותת אדו"ה במוצאי השבת הקרובה. הכירו את אדו"ה ואת פעולותיה הרבות.

, ט' בכסלו תשע"ו

הרב דורון ושרה בפלר
הרב דורון ושרה בפלר
צילום: עצמי

בימים אלו אנו תופסים את הרב דורון ושרה בפלר בעיצומם של ההכנות למופע המיוחד של ישי ריבו להורים מאותגרי פוריות  שיתקיים במוצאי השבת הקרובה בירושלים.

תספרו לנו קצת על עצמכם, איך הכול התחיל?

כשהתחתנו לפני 8 שנים הכול היה ורוד: זוג צעיר בתחילת דרכו, אך ככול שהחודשים והשנים חלפו הבנו שיש משהו אחד שלא הולך לנו כל כך חלק.

פתאום קלטנו שכולם מסביבנו בהריון ונושאי השיחה הופכים להיות על טיטולים ומוצצים כשלך אין מה לומר בנושא. חשבנו לעצמנו שאנחנו בטוח לא היחידים בסיפור, ורצינו למצוא את האנשים שעוברים אותן חוויות כמונו. אז זה עוד היה בגדר חלום רחוק. תמיד רצינו להקים משהו שיאגד מספר זוגות, אך רק לאחר שברוך ה' נפקדנו מצאנו את הכוחות להקים את אדו"ה.

ומה זה בעצם אדו"ה?

המטרה שלנו היא ליצור קהילה תומכת ואוהבת, ולהיות המקום שבו יכולים להכיל ולהבין אותך. כיום אנו נותנים מענה למאות גברים ונשים. אם זה באוזן קשבת, קו חם של רבנים, קבוצות וואטסאפ ופורומים. אך בהחלט גולת הכותרת הם המפגשים החודשיים שבהם נפגשים זוגות מכל רחבי הארץ לערבי התאווררות מהטיפולים והלחץ, או ערבי עיון על ההתמודדות עם המצב. עד היום זכינו לקיים ערבים עם הרב מנחם בורשטיין, הרב אלגזי ועוד.

איך עלה הרעיון לפתוח גם להורים לילדים שהם מאותגרי פוריות?

מהרגע שפתחנו את אדו"ה פנו אלינו הורים לילד אחד או יותר המתמודדים עם אתגר הפוריות ובקשו שנעשה גם להם את הערבים. מכיוון שההתמודדות שונה, החלטנו שצריך לעשות להם אירועים ופעילויות בנפרד.

כיצד באה לידי ביטוי ההתמודדות השונה?

למעגל של ההורים מאותגרי הפוריות נוסף גם הילד לטוב ולמוטב. מצד אחד השמחה רבה כי ברוך ה' יש כבר ילד או ילדה ואנחנו לא לבד, אך מצד שני אם אצל זוגות ללא ילדים המתמודדים בעיקר הם הזוג, הרי שכאן גם הילד הוא שותף.

בתור אמא את רוצה להעניק לו עוד אחים קטנים, וכואב לך לראות בגינה את כל ה"חמולות" עם האחים שמגוננים אחד על השני ורק הילד שלך לבד.

ישנו גם הרצון למשפחה גדולה ששרה בשולחן השבת, ובנוסף לקושי שיש לזוג רגיל להתמודד עם תוצאות שליליות או משברים אחרים- לילד שלך זה לא כ"כ משנה והוא את תשומת הלב שלו דורש גם אם ההורים מפורקים באותו זמן...

סליחה על השאלה , אך מדוע רק כעת אתם מחליטים להתרחב כך?

הפעילויות והוצאות העמותה מרובות, ועד עתה לצערנו לא מצאנו גורם ציבורי שהנושא מספיק חשוב לו כדי לעזור בנושא. לאחרונה פגשנו יהודי צדיק במיוחד שסייע לנו במופע עם ישי ריבו ולכן החלטנו ללכת על זה בתקווה שבעזרת ה' הקב"ה יסייע גם בהמשך האירועים.

זה גם המקום לפנות לכל מי שיכול להצטרף ולסייע למפעל החשוב הזה שיפנה אלינו למייל

חוץ מהאירועים ישנם דברים נוספים שתעשו עבור הורים מאותגרי פוריות?

גם כאן חשוב לנו להעלות את המודעות הציבורית לנושא, ולנסות בכלל להבין שיש קושי ושצריך רגישות לנושא. משפטים כמו "מה אתם צפונים, רוצים ילד וכלב?" או "אם היא תהיה בת יחידה היא תגדל להיות מפונקת" יכולים להיות ממש פוגעים וכואבים.

תנו לנו קצת פרטים לאירוע הקרוב

המופע של ישי ריבו יתקיים בעזרת ה' במוצאי השבת הקרובה אור לי"ז כסלו (28.11.15) בירושלים, והוא מיועד להורים מאותגרי פוריות בלבד. העלות היא 35 ש"ח לאדם, אך חשוב לנו להגיד שמי שלא מסתדר עם המחיר מוזמן בשמחה בחינם. 

לתרומות לעמותת אדו"ה: חשבון 13040042 ע"ש אדווה לזוגות מאותגרי פוריות, בנק 10 סניף 797