חנוכה מלא אור וצבעים בגן המדע. מכון ויצמן למדע.
חנוכה מלא אור וצבעים בגן המדע. מכון ויצמן למדע.מכון ויצמן

המבקרים יכינו משקפי תלת-ממד ויבנו סביבונים מיוחדים שיוצרים צבעים חדשים, והילדים הבוגרים יבקרו במעבדות הכיף, שבהן המבקרים הופכים למדענים אמיתיים. הנחה לכרטיס משפחתי ולמזמינים באתר.

*****

נתן שחם, הסופר בן ה‑90, גילה רק לאחרונה שהמעט שידע על עברה של אמו לא היה ולא נברא, ושחיי המשפחה שהיו לו בילדותו היו משחק מחבואים משוכלל. היא הסתירה ממנו את העשורים הראשונים לחייה, והוא הסתיר ממנה כל מה שעלול להסב לה דאגה. ספר שהוא מחוות אהבה לאֵם. זמורה.

******

"באנדליי", מילה אמהרית שמשמעותה "ביחד", היא כותרתה של תערוכה קבוצתית שתיפתח בשלישי הבא במכללת אמונה בירושלים. הרעיון לתערוכה נבט אחרי הפגנות העדה האתיופית באביב שחלף. העבודות המוצגות בתערוכה אינן נוגעות למאבק, אלא למציאות המורכבת של בני העדה בישראל, ודרכן ניתן לשאול שאלות על זהות והדרה. בין המציגות אמניות בנות העדה. אוצרת: ד"ר ענת חן.

*****

צפון זה לא רק בקיץ. עמק המעיינות מזמין אתכם להגיע אליו בחנוכה ומבטיח מגוון גדול של פעילויות. תהיה 'חגיגתרבות' שתכלול מופעי מוזיקה, תיאטרון והופעות לילדים, פעילות בסחנה שתעסוק בחלוצי חומה ומגדל, פעילות חלוצית ואפילו מופע סטנד אפ עם שני חלוצים, סיורים ב'ביו תור' שבשדה אליהו ועוד. פרטים ב‑www.maianot.co.il.

[email protected]