מדוע שוב נמחקה ישראל מהמפה?

רשת CNN העלתה מאמר במהלך השבוע על המזרח התיכון, אליו צורפה תמונת מפה בה הופיעה מדינת פלסטין. לאחר תלונות גולשים המפה הוסרה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ד בכסלו תשע"ו

התמונה שצורפה למאמר ומחקה את ישראל מהמפה
התמונה שצורפה למאמר ומחקה את ישראל מהמפה
צילום: מאתר CNN

רשת CNN עוררה השבוע זעם גדול, לאחר פרסום תמונת מפת המזרח התיכון באחד המאמרים באתר שלה, שישראל נמחקה ממנה ובמקומה הוצבה "מדינת פלסטין".

האתר HonestReporting העוקב ומדווח על מקרים מסוג זה ציין כי המאמר, שעסק בניתוח המצב באיזור בשנת 2016 ספג תגובות קשות, ואף מתחו ביקורת קשה על המהלך, והבהירו כי לדעתם ישראל דווקא צפויה להיות במקומה גם בשנה הבאה.

אגב, חשוב לציין שישראל לא עמדה במרכז המאמר אלא דווקא דאע"ש וסוריה.

עורך האתר שדיווח על האירע, סיימון פלוסקר, אמר כי מדובר בצעד חסר רגישות. "בתקופה שבה ישראל מותקפת ושאלת הלגיטימיות שלה עולה על ידי קיצוניים אנטישמיים, ופעילים אנטי-ישראלים, כל רמז שישראל אינה שייכת למזרח התיכון, מזינה את הנרטיב השקרי הזה, ותומכת באלו שבאמת רוצים לראות את ישראל נמחקת מהמפה".

"כמה פעמים יכולה CNN לעשות טעויות כאלה? הגיע הזמן להימנע מהן", אמר פלוסקר וקרא לרשת להחליף את המפה לאחרת שתהיה מדוייקת על פי המציאות בשטח.

יצויין כי בעקבות תלונות רבות של גולשים, אחרי שעות ארוכות הוריד אתר CNN את התמונה של המפה, והחליף אותה במפה אחרת של איזורי הקרבות בסוריה.

רשת CNN העדיפה שלא להגיב לדברים.