"עושים סיבוב" עם עו"ד גרשון מסיקה

אחרי שנטרל את המחבלת בתחילת השבוע וקיבל איומים על חייו, גרשון מסיקה בראיון מיוחד למגזין ערוץ 7 מספר על האירוע והתגובות, הבירוקרטיה בגינה טרם קיבל רישיון לנשק, החיים שאחרי החיים הציבוריים, הטרגדיה המשפחתית שעבר ופרשת הכספים שהובילה לפרישתו מראשות מועצת השומרון.

"אני שלם עם מה שעשיתי, למעשה עשיתי מה שכל ראש רשות עושה מקום המדינה ועד היום, שעושים 'שירקס' עם פוליטיקאים, מעבירים כספים ומייעדים אותם לדברים שמפתחים את האזור", הוא מתייחס להפיכתו ל'עד מדינה'.

"הייתה פה בעיה אחת עם 'ישראל ביתנו' שלקחו כספים לכיס. ואז קיבלת פסק של הרב לבנון שאמר לי שאם מדובר באנשים שלקחו לכיס לך תאמר את כל מה שיש לך להגיד. ואכן עשיתי כך. הגענו להסדר עם הפרקליטות שלא יוגש כתב אישום ושאוכל להתמודד על כל תפקיד בעתיד. תמורת זה מסרתי להם את כל מה שידעתי בקטע שידעתי בפרשייה".

איך הסביבה הקרובה הגיבה לפרשה?

"הייתי מפריד בין האנשים הקרובים, תושבי השומרון שהבינו שלא לקחתי אגורה לכיס ושכל מעשה שעשיתי עשיתי אותו כדי להציל את החברה לפיתוח השומרון עם מאה וחמישים עובדים ואני רק המשכתי כי גם לפניי היו מחיקות. עשיתי המשך פעולה למה שעשו כולם. הם הבינו. התקשורת כמובן שלא הבינה אבל בסדר, אני לא מצפה מהם. אני לא איש תקשורת ולי חשוב מה שטוב לשומרון ולא מה שטוב לכלי התקשורת".

כשהוא מתייחס לאירועי השבוע האחרון מוסיף מסיקה: "הפלסטינאים יימח שמם הוציאו עליי חוזה באתר האינטרנט שלהם".

מה שנקרא 'WANTED'.

"wanted, כן. הודענו למשטרה והודענו לשב"כ אני סומך עליהם שיעשו את מה שהם צריכים לעשות. הפלסטינאים לא מפחידים אותי כי עצם העובדה שאני יהודי אני כבר מועמד לרצח. הם לא צריכים סיבה כדי לרצוח מישהו".

אתה מסתובב עם אקדח?

"לא, לצערי הרב אני כבר שבעה חודשים ממתין לרישיון לנשק ובגלל הבירוקרטיה של המשרד לביטחון פנים טרם קיבלתי רישיון. פנו אתמול לשר ואני מקווה שהוא יזרז את זה".

מתוך מגזין ערוץ 7