ריבלין בבית משפחת מזרחי
ריבלין בבית משפחת מזרחי צילום: מארק ניימן, לע''מ

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ערך היום (חמישי) ביקור תנחומים בבית משפחתו של החייל זיו מזרחי הי''ד שנרצח בפיגוע דקירה שאירע ביום שני האחרון בתחנת הדלק בכביש 443.

"אין מילים שיכולות לנחם על אובדן כזה", אמר הנשיא לבני המשפחה וחיבק אותם בחום, "ברמה האישית, זו טרגדיה קשה ביותר. ברמה הלאומית אנחנו נמצאים במערכה, אבל אנחנו ננצח. חזרנו לארצנו ומולדתנו, ידענו עליות ומורדות והמאבק על הארץ הזו לא תם".

ההורים השכולים דפנה ודורון ואחיו של זיו הי"ד סיפרו לריבלין על זיו ועל הפיגוע שבו נרצח. "זיו היה האור של הבית, כמו השם שלו" סיפרה אמו, דפנה. "ילד שדאג לכולם. זיו היה אח אהוב ובן יקר ונפלא", הוסיפה וסיפרה על הקשר החזק של בנה עם סבו וסבתו.

"זיו היה ילד של סבתא. לא הפסיק לדאוג לאמא שלי, סבתא שלו, והיה מקפיד להתקשר ולשאול לשלומה בכל הזדמנות. בכל יום שישי כשהיה חוזר מהצבא סבתא הייתה מכינה לו את כל המאכלים האהובים עליו. עכשיו זיו שומר עלינו מלמעלה", הוסיפה דפנה מזרחי.

הנשיא לחץ בחום את ידיהם של סבו וסבתו של זיו, שסיפרו לו על שורשיהם בירושלים ועל אלון מזרחי הי''ד, דודו של זיו שנרצח בפיגוע בקפה הלל בירושלים בשנת 2003.

ריבלין הקשיב לדבריהם, חיזק אותם והביע את תקוותו כי לא ידעו עוד צער, "כבני ירושלים אנחנו יודעים שעברנו תקופות קשות מאוד, ושילמנו מחיר כבד על חזרתנו לארצנו. זו תקופה קשה אבל אנחנו נתגבר. אנחנו חזקים מהם והם לא יוכלו לנו".

אביו של זיו מזרחי הי"ד
אביו של זיו מזרחי הי"ד סיפר אתמול לערוץ 7 על בנו הגיבור: "לא תנצחו אותנו"