השיער שלכם זה החיוך שלנו

עמותת "זכרון מנחם" עורכת גם השנה מבצע התרמת שיער לטובת ילדים חולי סרטן. "בגלל החוסר בשיער לא מבדילים אם אנחנו בן או בת".

אלירן אהרון , י"ד בכסלו תשע"ו

חבי פרידלר הגיעה אתמול למשרדי "זכרון מנחם" כדי לתרום את שערה הארוך. 

חבי מודעת היטב למשמעות של התרומה כפי שהיא מספרת, "לפני חמש שנים חליתי ועכשיו אני פה להחזיר להם טובה, אנחנו תורמים שיער לילדים חולי סרטן כדי להכין להם פאה. הם עושים את זה כל כך אמיתי ועם כל הנשמה, וכשאין שיער הפאה היא הדבר היחידי שמחזיר לנו קצת את מה שחסר לנו".

"מאבדים את החלק הנשי ולא מבדילים אם אנחנו בן או בת, אחרי שקיבלתי את הפאה הארוכה והיפה הרגשתי שרציתי שוב לצאת לרחוב לחייך וליהנות, ואני לא קירחת מסכנה כי יש לי פאה. תבינו כמה זה חשוב".

חיים ארנטל, יו"ר ומייסד "זכרון מנחם", אמר כי "המבצע הוא חלק מהגברת המודעות לפעילות ולתרומה המיוחדת. היום זה מיועד רק לתרומות של בנות ונשים, נרשמו פה כשישים בנות שיבואו לתרום את שערן. מובן שאפשר לתרום בכל הארץ ויש ארבע מאות מספרות חינם בכל הארץ. חשוב להגיד שאנחנו צריכים את הפאות כל השנה".

ארנטל תיאר את השפעתה של הפאה על מצב הרוח של ילדה חולה, "לפני שבוע הייתה כאן נערה צעירה שהלכה עם תרבוש ובנדנה והיא נראתה כמו אישה מבוגרת. שאלתי 'למה אין לך פאה?' היא אמרה, 'הציעו לי באיזה מקום וזה היה נראה כמו של זקנות ואני לא רוצה. אני מוותרת על אירועים עם החברות, אני מסתדרת'. הצעתי לה לראות את הפאות שיש לנו ושתחליט".

"נסענו לפאנית, הגענו אליה והיא פתחה לנו את הסלון, הילדה הראתה לה בטלפון את התמונות שלה עם שיער. הפאנית הציעה לה פאה ונתנה לה למדוד, פתאום חיוך נמרח לה על הפרצוף והיא לא הסכימה להוריד את הפאה.

"היא התקשרה לאמא שלה ואמרה לה, 'אמא, קרה לי היום הדבר הכי טוב שיכול לקרות'. בשביל הילדים זה הרבה יותר מאשר לכסות את הקרחת. זה מחזיר להם את הביטחון".