למה שותקים בציונות הדתית? יש תשובה

אמילי עמרוסי טוענת כי המתלוננת נגד מגל לא באמת נפגעה ממנו והיא מורגלת בהתנהגות שכזו כפי שניתן לראות מההתבטאויות שלה ושל בעלה.

ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"ו

אמילי עמרוסי
אמילי עמרוסי
מירי צחי

העיתונאיות טל לאור (הארץ) ואמילי עמרוסי (ישראל היום) התייחסו בתכניתו של קלמן ליבסקינד ברדיו גלי ישראל לפרסומים נגד חבר הכנסת ינון מגל ממפלגת הבית היהודי.

אמילי עמרוסי, שהתלוננה בעבר כי עיתונאי "הארץ" הטריד אותה אמרה, "אנחנו בציונות הדתית שותקים על העניין של ינון מגל משתי סיבות: האחת היא, שאנחנו לא רוצים להיגרר לשיח הפוליטי הזה. אם סתיו שפיר צועקת שמשהו לא בסדר אנחנו תמיד נצעק ההפך.

''השנייה היא, שזה נראה לי קצת תמים להגיד שהגברת רוטנר נפגעה. מי שהמחסומים המילוליים שלה הם כפי שנחשפנו לקונטקסים שהיא ובעלה פרסמו, קשה לי להאמין שמקרה כזה שינה את חייה''.

עמרוסי טוענת כי ''רק בגלל שנוספה כאן עדותה של אור שוקרון, עיתונאית נוספת שהותקפה פיזית והיא לא מורגלת בהתנהגות הוולגרית הזאת, אנחנו צריכים לומר דברים. אין מה לעשות, זה שונה כשאת רחלי רוטנר וזה שונה כשאת אישה דתיה נשואה המותקפת מינית בפייסבוק בצורה גועלית ולא קשורה".

לדברי עמרוסי, הסיקור התקשורתי של הטרדות מיניות מן הסוג הזה הוא פוליטי לכל דבר, "גם התקיפה המינית שאני עברתי על ידי עיתונאי הארץ שכתב עליי דברים מחפיצים ומזעזעים בפייסבוק לא סוקר בידי תא העיתונאיות מכיוון שהוא מזוהה עם מילייה שמאלני. הימין מרגיש שהוא חייב להגן על ינון מגל מכיוון שאנשים מהשמאל תוקפים אותו. אפשר להבין את זה ונכון שזה מעצבן".

עמרוסי הוסיפה כי לדעתה ח"כ מגל אינו צריך להתפטר ואמרה "עליו להתמודד בפעם הבאה ללא שריונים והציונות הדתית כבר תראה לו את הדרך החוצה".