הרב יצחק יוסף
הרב יצחק יוסף צילום: פלאש 90

ענת הופמן, יו"ר עמותת ''נשות הכותל'', הגיבה הערב (ראשון) לדברים שאמר הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, בשיעורו השבועי כשיצא נגד יוזמת ''נשות הכותל'' לקיים טקס הדלקת נרות חנוכה בעזרת הנשים בכותל המערבי.

"ברבנות הראשית הזמן עמד מלכת ונעצר בימי הביניים. שיעורו האחרון של הרב הראשי יצחק יוסף ממחיש את הנתק והאטימות שלו מעולמן של נשים בישראל 2015", אמרה הופמן.

לדבריה, "הרב מתיימר לדעת מהם מניעיהן של נשות הכותל במאבק להדליק נר חנוכה בעזרת הנשים בכותל המערבי. לדעתו המניע שלהן הוא הרצון להתסיס ליצור פרובוקציה", הסבירה. "הדלקת נר חנוכה לשם שמים, מתוך רצון לקחת חלק פעיל בחג החנוכה, זה מניע ששמור לגברים בלבד".

הופמן קוראת לרב יצחק יוסף ''לבדוק עם אחותו, הגב' עדינה בר-שלום, ולשאול אותה מה היא ככלת פרס ישראל בחינוך חושבת על המניעים של נשות הכותל.

"הרב הדגיש בפני תלמידיו שהיהדות נותנת כבוד גדול לנשים ואף נתן דוגמאות שבכולן האישה מתנהלת בפה סגור ובתוך ד' אמות. גם על זה יהיה לאחותו מה לומר.

"הרב סיפר לתלמידיו כיצד בהתערבותו נעצר חוק רב ראשי אחד. לטענתו חייבים שני רבנים לישראל. בעניין הזה קיימת אחדות דעים בינינו. אנו תומכות בשני רבנים לישראל, אחד גבר ואחת אישה". 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו