"לפרוש מהממשלה על הפגיעה ברבנות הצבאית"

הרבצ"ר לשעבר הרב רונצקי תוקף את כוונת הרמטכ''ל לסגור את תחום תודעה יהודית ברבנות הצבאית. "חס וחלילה אם חיל החינוך יעסוק בכך".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"ו

הרב תא''ל במיל' אביחי רונצקי, לשעבר הרב הראשי לצה''ל, קורא לבית היהודי לעורר משבר קואליציוני בעקבות כוונת הרמטכ''ל רא''ל גדי איזנקוט לסגור את תחום ''תודעה יהודית'' ברבנות הצבאית הפועל לחיזוק רוח הלחימה בקרב חיילי צה''ל. 

הרב רונצקי היה זה שקידם את תחום התודעה היהודים בצבא ואף הקצה לכך תקציבים רבים כאשר היה רב ראשי. "כאשר הרבנות נכנסה לעניין התודעה היהודית כל התקציב שלה הושקע בעניין הזה. כאשר הגעתי לרבנות ב-2006, אני הצבתי את הנושא הזה כתנאי לכניסתי לתפקיד בפני הרמטכ"ל דאז דן חלוץ.

"הרמטכ"ל אמר לי בעצמו כי הוא מסכים איתי שעל הרבנים הצבאיים לעסוק בתודעה וחינוך יהודי ולא בלוגיסטיקה יהודית", סיפר הרב רונצקי לאלעד קינסט ברדיו גלי ישראל. הרב רונצקי הוסיף כי "רוח הלחימה של צה"ל מתבסס על זהותה היהודית של הלוחמים שלה''.

הוא הזהיר, ''חיל החינוך הכללי לא יוכל לעסוק בנושא התודעה היהודית וחס וחלילה אם כך. לחיל החינוך תודעה אחרת לגמרי, אנחנו (הרבנות) הם אנשי המקצוע שיודעים לעסוק בדבר".

הרב רונצקי הוסיף כי הנושא מצדיק משבר פוליטי. לדבריו, "העברתי את הכתבה ב'הארץ' לנפתלי בנט ואיילת שקד. מבחינתי צריך לחולל משבר ממשלתי סביב הנושא. מדובר על אופיו היהודי של צה"ל". לשאלה האם הנושא מצדיק פרישה של ''הבית היהודי'' מהממשלה אמר "בהחלט כן".