הלפרין ואליהו. חזרו בזמן
הלפרין ואליהו. חזרו בזמן עודד קרני, מנהלת הליגה

טורקי קטן ולנוח? לא אם זה תלוי בהפועל ירושלים ובגלאטסראיי הטורקית. השתיים סיפקו הערב (שלישי) משחק מותח וצמוד בהיכל הפיס ארנה, במסגרת שלב הבתים של היורוקאפ, ובסיום ניצחה המקומית מירושלים את הטורקים החזקים בתוצאה 82:86, ניצחון שמשאיר סיכוי לירושלמים להעפיל לשלב הבא של הטורניר האירופי.

לא הרבה האמינו כי חלומותיהם של הירושלמים יכולים להתגשם אחרי המשחק הערב, כשהפסד לטורקים החזקים היה מדיח את האדומים באופן סופי וודאי מאירופה וגונז את חלומותיהם לכך.

היריבה שממול, גלאטסראיי הטורקית, נחשבת ליריבה חזקה במיוחד בבית של האדומים, אולי החזקה ביותר, אך הירושלמים שהיו עם הגב אל הקיר נתנו את כל כולם ובתצוגת משחק הירואית הצליחו לנצח בשיניים את הטורקים החזקים, במה שאולי נחשב כניצחונם הגדול ביותר העונה ובכלל.

כעת צריכים האדומים מירושלים ניצחונות בשני המשחקים האחרונים שלהם במפעל האירופי, מול אתונה ו-וולגוגראד הרוסית בכדי להעפיל לשלב הבא, שלב ה-32 האחרונות במפעל המשני בחשיבותו באירופה. כעת כשהכל בידיים שלהם, זה אכן אפשרי.

המשחק נפתח צמוד, עם אחוזי קליעה גבוהים של שתי הקבוצות ומעט הגנות כשמאט ג'נינג השאיר את האדומים בסיפור עם מספר שלשות, ולאחר 20 דקות של משחק ירדו שתי הקבוצות בשיוויון 43:43, כשהירושלמים עדיפים במעט על פני האורחים מטורקיה.

ברבע השלישי האדומים הצליחו לתרגם את העדיפות שלהם לכדי יתרון קל, כשאי ג'יי רולנד, יותם הלפרין ודונטה סמית', הציגו כדורסל קבוצתי וחכם. יחד עם הגנה טובה, הירושלמים ירדו אל הרבע האחרון והמכריע ביתרון 64:68.

הלחץ נתן את אותותיו כשבר טימור איבד שני כדורים בתחילת הרבע האחרון, אך ג'נינג, רולנד ודאנקן חיפו עליו כשרצו ליתרון 0:7 כבר מהפתיחה ודאגו לפתוח פער קטן מהטורקים. ארבע דקות לסיום המשחק החלה הדרמה כשההובלה עברה מצד אל צד. דקה וחצי לסיום, דורסי עוד צימק את התוצאה ל-80:81, אבל דאנקן סחט עבירה, עמד בלחץ וקבע 80:83.

מקולום קלע פעמיים בצד השני, ורולנד ענה בסל גדול כדי להעלות את האדומים ל-82:85, 29 שניות לסיום. מקולום סחט עבירה אך לרוע מזלו החטיא פעמיים מהקו, ומשם ירושלים כבר לא עצרה. בסיום, 82:86 לזכות הירושלמים שממשיכים לחלום על ההעפלה לשלב הבא ביורוקאפ. 

קלעו להפועל ירושלים: אי ג'יי רולנד 21, 6 אסיסטים ו-4 איבודים, ג'וש דאנקן 17, דונטה סמית' 14, 5 ריבאונדים, 6 אסיסטים, 5 חטיפות ו-4 איבודים, מאט ג'נינג 13, יותם הלפרין 7, בר טימור 6, דיאור פישר 6, ליאור אליהו 2 ו-5 אסיסטים.

קלעו לגלאסטראיי: אריק מקולום 18 (2 מ-7 ל-2, 2 מ-5 ל-3) ו-8 איבודים, ג'ואי דורסי 16 ו-12 ריבאונדים, בלייק שילב 14, ולדימיר מיצוב 11, 5 אסיסטים ו-5 איבודים, קיילב גרין 10, ספק אדג' 6, סטפון לאזמה 5, חוסיין קוקסל 2.