מאיר אריאל
מאיר אריאלצילום: פלאש 90

"וְיִשְׂרָאֵל, אָהַב אֶת-יוֹסֵף מִכָּל-בָּנָיו--כִּי-בֶן-זְקֻנִים הוּא, לוֹ; וְעָשָׂה לוֹ, כְּתֹנֶת פַּסִּים. וַיִּרְאוּ אֶחָיו, כִּי-אֹתוֹ אָהַב אֲבִיהֶם מִכָּל-אֶחָיו--וַיִּשְׂנְאוּ, אֹתוֹ; וְלֹא יָכְלוּ, דַּבְּרוֹ לְשָׁלֹם" (בראשית לז).

כפרפראזה על 'כתונת הפסים' המפורסמת שהכין יעקב לבנו וגמרה לשנאת אחיו בשל כך, פרסם הזמר מאיר אריאל בשנת 95' את שירו המפורסם "כתונת פסים".

השיר הולחן ע"י הזמר ארקדי דוכין, ובוצע ע"י אמני ישראל כחלק ממסע ההסברה של משרד הקליטה במסר שכל זרם ועדה מעם ישראל מרכיבים יחד את הווי החיים הישראלי. "כן, כל הצבעים עוד יזהירו לכל הצדדים בעולם, לראות כולם את כולם, וכל הצדדים עוד יכירו בגוונים השונים את עצמם", כתב אריאל.

השיר זכה לאהדה ציבורית רחבה כנראה בגלל המסר הפלורליסטי הזה, אך מסתיים בביקורת: "ויותר הצבעים לא יסתירו אדם מאדם, דם מדם". את השורה הזאת שרה ילדה ממוצא אתיופי, והביקורת היא על "פרשת מנות הדם" שהייתה ב-96', בה מד"א לא השתמש במנות-דם שנתרמו מעולי אתיופיה.

בין האמנים המבצעים את השיר: מרגלית צנעני, צביקה פיק, חמי רודנר, צמד הדצים, מיקי גבריאלוב, ברי סחרוף, רמי פורטיס, ערן צור, גלי עטרי, דוכין ומאיר אריאל עצמם.