טבק, מאמן הצהובים. יודח מהיורוליג מוקדם?
טבק, מאמן הצהובים. יודח מהיורוליג מוקדם? צילום: האתר הרשמי של היורוליג

האם מכבי תל אביב עומדת לקראת סיומה של תקופה? אם לא יקרה נס גדול במיוחד עבור הצהובים, נראה שאכן כן, כשהצהובים יודחו ממפעל היורוליג הבכיר כבר בסיום שלב הבתים הראשון של המפעל היוקרתי, בפעם הראשונה בתולדותיה של הקבוצה מתל אביב. 

הפעם האחרונה שמכבי ת"א לא נמנתה על 16 הבכירות באירופה הייתה בעונת 93/94, כששיחקה בגביע קוראץ', המפעל השלישי בחשיבותו באותם הימים, כשמאז תחילת מפעל היורוליג לא הודחה מעולם בשלב הראשון. עבור הנהלת הצהובים תהיה זו מכה אנושה, שכן שם עשו מאמצים גדולים עוד טרם החלה העונה האירופית בכדי לשוב לטופ האירופי, ולשמור על השם היוקרתי של הקבוצה באירופה.

מאז ומתמיד מכבי נאלצה להילחם על שירותי שחקנים רבים וטובים מול יריבות עשירות ממנה בהרבה. אצל לא מעט שחקנים הכסף פחות היה חשוב מול המסורת של מכבי באירופה והשם הטוב שיש לה בקרב שחקנים רבים. אם תרצו, הייתה זו הרוח המכבית שניצחה את הכסף הגדול, על הפרקט ומחוץ לה.

כעת, כשסיכויי התל אביבים להעפיל לשלב הבא ביורוליג פחתו מאוד, נראה שלא רק הכסף הרב שהושקע בקבוצה עומד לרדת לטמיון, כי אם גם השם היוקרתי של הקבוצה הצהובה, וזה כאמור, מכה הרבה יותר כואבת לראשי הצהובים.

הצהובים עומדים לקראת הדחה מוקדמת ממפעל היורוליג הבכיר, ובדרכם למפעל היורוקאפ תעבור הקבוצה זעזוע וודאי בגזרת השחקנים. 

הצהובים שאמנם ניצחו במשחקם האחרון את ססארי האיטלקית, צפו במלאגה הספרדית נכנעת לדרושאפקה הטורקית אמש, וכעת תלויים הם בצסק"א הרוסית וביכולת שלהם עצמם לנצח את שני המשחקים האחרונים במפעל הבכיר.

המכבים צריכים לנצח את באמברג הגרמנית בהיכל מנורה מבטחים ולקוות לניצחון של הרוסים על הטורקים במחזור הקרוב. או אז יגיעו הצהובים למשחקם האחרון מול הטורקים בידיעה שניצחון חוץ ביותר מ-12 נקודות, יביא להעפלה שלהם אל השלב הבא בשיניים. כל תוצאה אחרת, תביא להדחה של הצהובים לראשונה ממפעל היורוליג הבכיר כבר בשלב המוקדם.

במכבי תל אביב ראו הרבה ניסים, אך העפלה אל שלב הטופ 16, תיחשב אולי כנס הגדול ביותר של הקבוצה הצהובה. 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו