בית המשפט המחוזי בחיפה זיכה היום (שני) את ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו, מכל סעיפי האישום נגדו, לקיחת שוחד, התניית שוחד והפרת אמונים.

בעקבות הזיכוי צפוי גפסו לשוב לתפקידו כראש העיר.

בכתב האישום, ממנו זוכה גפסו, הוא הואשם בכך שכאשר התמודד על ראשות העיר נצרת עילית בשנת 2008, הבטיח למספר פעילים שעבדו עבורו ועבור רשימת "עורי עיר" שבראשה עמד, שתמורת פעילותם עבורו ועבור רשימתו ידאג לקבלתם לעבודה בעירייה אם ייבחר לראשות העיר.

בין היתר, נאמר בכתב האישום, שגפסו הבטיח לאחד הפעילים משכורת שתהיה גבוהה יותר מ–6,000 שקל בחודש, ולפעיל אחר הבטיח שיקבל תפקיד בכיר בעירייה, ופעילים אלה פעלו לטובת גפסו ורשימתו בבחירות בעקבות ההבטחות.

לאחר הבחירות, פעל גפסו לקבל לעבודה בעירייה פעילים שעבדו עבורו, ובהם את שני הפעילים המוזכרים במפורש בכתב האישום. אחד מהם נקלט לעבודה בעירייה ופוטר בהמשך, והשני לא התקבל בסופו של דבר לעבודה בעירייה. כאמור, בית המשפט זיכה את גפסו מאישומים אלו.

נציין כי בעבר הורשע גפסו בעבירת שוחד, אך בית המשפט קבע שלא דבק קלון במעשיו. לאחר שחזר למשך זמן קצר ללשכת ראש העיר הושעה פעם נוספת, זאת בעקבות כתב האישום השני שהוגש נגדו.

כעת כאמור זוכה גפסו מהאישומים בכתב האישום השני נגדו, ועל כן ככל הנראה הוא יוכל לשוב ולשמש כראש העיר.

סנגוריו של גפסו, ד"ר יעקב וינרוט, עמית חדד ואושר רובינגר, מסרו בתגובה לזיכוי המלא: "שוב הוכיח בית המשפט את עצמאותו, את יכולתו להתנתק מרוחות קהל מנשבות ונתן פסק דין שברר את העובדות אחת לאחת וקובע את זיכויו של גפסו. אם החקירה היתה מתנהלת כמו שצריך כתם האישום לא היה מוגש".