זיכויו המוחלט של ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו מכל סעיפי האישום נגדו, עורר היום (שני) שביעות רצון וקורת רוח רבה בקרב מנהיגים בהנהגה החרדית.  

עסקנים חרדים מסבירים כי הסיבה לכך היא שראש העיר גבסו היה מבין ראשי הערים הבודדים שקיבל לפני שנים אחדות בזרועות פתוחות את האוכלוסיה החרדית המחפשת מזה שנים ארוכות אחר פתרונות דחופים למצוקת הדיור המאפיינת את האוכלוסיה.

עם עזיבתו של גבסו, פרויקטים רבים בנצרת עילית שיועדו לציבור החרדי נתקעו והוקפאו. חלקם הוכנסו להאטה מסוימת ועם חזרתו, מקווים העסקנים החרדים כי הבניה תשוב ללבלב במקום.

כאמור, בית המשפט המחוזי בחיפה זיכה בצהריים את ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו, מכל סעיפי האישום נגדו, לקיחת שוחד, התניית שוחד והפרת אמונים. בעקבות הזיכוי צפוי גפסו לשוב לתפקידו כראש העיר.

בכתב האישום, ממנו זוכה גפסו, הוא הואשם בכך שכאשר התמודד על ראשות העיר נצרת עילית בשנת 2008, הבטיח למספר פעילים שעבדו עבורו ועבור רשימת "עורי עיר" שבראשה עמד, שתמורת פעילותם עבורו ועבור רשימתו ידאג לקבלתם לעבודה בעירייה אם ייבחר לראשות העיר.

בין היתר, נאמר בכתב האישום, שגפסו הבטיח לאחד הפעילים משכורת שתהיה גבוהה יותר מ–6,000 שקל בחודש, ולפעיל אחר הבטיח שיקבל תפקיד בכיר בעירייה, ופעילים אלה פעלו לטובת גפסו ורשימתו בבחירות בעקבות ההבטחות.

לאחר הבחירות, פעל גפסו לקבל לעבודה בעירייה פעילים שעבדו עבורו, ובהם את שני הפעילים המוזכרים במפורש בכתב האישום. אחד מהם נקלט לעבודה בעירייה ופוטר בהמשך, והשני לא התקבל בסופו של דבר לעבודה בעירייה. כאמור, בית המשפט זיכה את גפסו מאישומים אלו.

בתגובה לזיכוי אמרה שרת התרבות מירי רגב כי "יש צדק. לצערי עד שהאמת זועקת את זעקתה, חולפים להם הימים והמילים נשפכות כמו מים וחורצות את דינם של אנשים חפים מכל פשע".

רגב הוסיפה כי "שמו ודמו של האדם ושל איש ציבור בישראל הותר מזמן. הסתה פרועה, פסטיבל שקרים וכזבים, כותרות שקריות חסרות אחריות נזרקות לחלל האוויר ואין מי שיחזיר את השד הזה לבקבוק. אני מאושרת עבור חברי היקר גפסו, איש ציבור אוהב אדם וראש עיר טוב ונאמן. הלכתי איתך ברגעים הטובים והקשים כאחד. האמנתי בחפותך והאמנתי תמיד כי המלעיזים יאכלו את הכובע והנה הגיע היום".

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אריה דרעי בירך אף הוא על זיכויו של גפסו: "הוא עבר ייסורים קשים בשנים האחרונות ואני שמח מאד כי הוא זוכה היום מכל סעיפי האישום ויחזור במהרה לעמוד בראש עיריית נצרת עלית. גפסו הוא ראש עיר מצויין ואני בטוח שכבר בקרוב אעבוד איתו בשיתוף פעולה פורה למען פיתוחה ושיגשוגה של נצרת ושל הגליל כולו".