ההסתה מתחדשת: "בית הכנסת מאיים על כיפת הסלע"

ראשי מסגד אל אקצה ממשיכים ללבות את אש ההסתה נגד ישראל וטוענים: ישראל מתכוננת לבנות מחדש את בית הכנסת בצורה שיאפיל על המסגדים

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ה בכסלו תשע"ו

ההסתה מתחדשת: "בית הכנסת מאיים על כיפת הסלע"-ערוץ 7
בית כנסת החורבה בירושלים
פלאש 90

מנהל מסגד אל-אקצה, השיח' עומר אל-כיסוואני, מזהיר מפני מה שהוא מגדיר "מסע ההסתה שמנהלת ישראל נגד מסגד כיפת הסלע ומסגד אל-אקצה". לדבריו מדובר ב"מלחמה גלויה המכוונת נגד האתרים הקדושים לאיסלאם".

כיסוואני טען, כי "הציונים מתכננים לבנות מחדש את בית הכנסת החורבה במרחק של 400 מטר מכיפת הסלע כדי להאפיל על האתר האסלאמי ובית כנסת נוסף מערבית לכיפת הסלע".

העיתונאית פאטימה אל-בכרי האחראית על קמפיין "אל-קודס לבנה", טענה כי "קיימת תוכנית מסוכנות והסתה גזענית ששמה לה למטרה לפגוע בעצם קיומו מסגד כיפת הסלע", והדבר בא לידי ביטוי לדבריה "בהגעה מסיבית יותר של תיירים יהודים לאזור כיפת הסלע, וכוונתם של גורמים יהודים להקים במקום זה את בית המקדש".

יש לציין, כי ההנהגה הפלסטינית כולה, הן מצד הרשות והן מצד ארגון הטרור חמאס, מאוחדת בעמדתה לפיה כל שטח הר הבית הינו אתר אסלאמי קדוש, והוא כולל גם אזור הכותל המערבי. הפלסטינים שוללים כל זיקה יהודית דתית או היסטורית לירושלים.

עם זאת מדובר כנראה בטענה מגוחכת לגבי בנייתו מחדש של בית כנסת החורבה, שכן המבנה שופץ ונפתח רק בשנים האחרונות מחדש, לאחר שהושקע בשיפוצו ממון רב.