תמונת אילוסטרציה
תמונת אילוסטרציהPhoto by Olivier Fitoussi /Flash90

איילת השחר הכהן, ממקימות גבעת שלהבתיה הסמוכה ליצהר, קוראת בשיחה עם ערוץ 7 להפסיק את המצוד אחר נערי גבעות ולפרק את המחלקה היהודית של השב"כ.

"אנחנו לשעבר 'נוער גבעות' והלוואי והעוצמות האלה היו נמשכות אצלנו עד גיל 100. גם אנחנו בעברנו סבלנו רבות מהמערכת, ממעצרים, הרחקות מנהליות, חווינו את זה על בשרנו''.

לדבריה, המחלקה היהודית בשב"כ הוקמה בשל פחד במערכת הביטחון מנוער הגבעות. "הילדים האלה החל מגיל 12 ומעלה הם ילדים שזכינו שיש ילדים כאלה, כאשר בגילם רוב הילדים עסוקים במסכי מחשב ואייפון, אותם זה לא מעניין, אותם מעניין אדמה, ארץ ישראל, חקלאות, בנייה וחיבור לשורשים.

"אלה ילדים שההורים שלהם לא בהכרח מתנחלים", הסבירה השחר הכהן. "זה מרגש עד דמעות לראות את המסירות נפש של הילדים שביום ובלילה לומדים תורה, שומרים, מסכלים אבנים, זורעים, קוצרים ורוצים ליישב את ארץ ישראל".

היא מדגישה, "נכון שאותם נערים עושים לפעמים טעויות, אבל הן באות לא ממקום עוין או מסוכן, יש בהחלט צורך לעזור לנערים להבין שזו לא הדרך לפגוע בערבים, הלוואי ומערכת הביטחון והמדינה תעשה את מה שצריך לעשות אבל לצערנו זה לא קורה.

"הנוער הזה לא יכול לסבול שכל יום נשפך דם, זה כואב מאוד, ובגלל שהמערכת לא עושה את התפקיד שלה, הילדים האלה מבולבלים".

איילת השחר סבורה שהמדינה צריכה לעודד את נערי הגבעות, ולא לרדוף אותם, "ילדים כאלה בקום המדינה, בלי הפאות והכיפה היו נחשבים לחלוצים והיום עם הכיפה והציציות מתעללים בהם כאילו הם מחבלים. המדינה משקיעה מאות אלפים כדי לרדוף אותם, לשים עליהם בלשים, מענים אותם, מכים אותם מכות רצח.

"אנחנו קיימנו בחנוכה כנס של אמהות לנערים כאלה, הרב שמואל אליהו אמר לנו שהוא מקנא בהורים האלה, אלה ילדים קדושים, זה נוער יקר שאנחנו רוצים לעזור לו, להיות איתו ולהתחבר אליו.

"נכון שהם עושים טעויות, אבל תראו איזו מתיקות קדושה, לא ישנים בלילות כי קר להם או כי אין להם אוכל. ילדים שמוכנים למסור את הנפש רק בשביל ארץ ישראל. במקום לרדוף אותם שיעזרו להם, שהמדינה תתן להם כסף לחקלאות, שאנשים רוחניים יחזקו אותם, יש מאות נערים כאלה בגבעות".