נא להכיר: הפקולטה למדעי ה-BDS

רשת אקדמית גדולה בארה"ב מתכוונת להגביר את פעילותה בקמפוסים שלה כדי לטפל בבעיות הקשורות לחרמות נגד ישראל ויהודים

ניצן קידר , כ"ח בכסלו תשע"ו

BDS
BDS
רויטרס

הרשת האקדמית AEN, שמחזיקה מכללות וקמפוסים אקדמיים בכל רחבי ארצות הברית, הודיעה הלילה על הגברת העיסוק והטיפול של המרצים מטעמה בכל הנוגע להסברה למען ישראל.

ברשת מציינים כי בעשרות קמפוסים מדברים באופן גלוי על חרמות נגד ישראל, על משיכת השקעות ממנה ועל הצורך בסנקציות נגדה.

"עד כה נעשו לא מעט ניסיונות להשתיק או לשבש מומחים לישראל ודוברים מטעם המדינה, ולתקוף את האובייקטיביות של סטודנטים יהודים", אומר מארק יודוף, הנשיא לשעבר של אוניברסיטת קליפורניה העומד בראש המיזם.

"לנוכח הפעילות שמטרתה להכפיש ישראל, אנחנו שואפים לעורר דיונים משמעותיים הנוגעים לישראל בקמפוסים, לקדם ולהגן על חופש וחופש הביטוי אקדמיים, ועומדים על יחס שווה של העולם לישראל, לפחות כמו זה שזוכים לו הערבים שם", הוסיף יודוף.

"לא תמיד יודעים בקמפוסים איך להגיב למאמצי ה-BDS", אומר קן וולצר, מנכ"ל AEN ומוסיף כי "לחברי הרשת תהיה גישה לחומרים רבים, לאפשרויות יועץ, והם פשוט ילמדו כיצד להגיב לניסיונות החרם וההשתקה באופן אקטיבי, בדיוק במתכונת המתאימה לשימוש בעולם האקדמי".

חברי הרשת כבר פועלים כדי לייצר מפגשים גם עם בכירים באוניברסיטאות רבות, ובמספר פגישות כאלה הועבר מסר ברור שיש לפעול לשידרוג שיתופי הפעולה של כל גוף אקדמי עם מקביליו בישראל.

"הגיע הזמן להחליף את הרטוריקה שלנו, כדי להילחם באידיאולוגיה השקרית, ולהציע הצגת תמונה מציאות מורכבת יותר מזה הפשוטה שמציגים שונאי ישראל", מסכמים ברשת את המהלך.