ההגרלה הערב בצרפת
ההגרלה הערב בצרפתצילום: רויטרס

על רקע המצב הביטחוני שאמנם נרגע מעט, ולמרות הקולות הרבים שקראו שלא לארח את טורניר אליפות אירופה שבכדורגל בקיץ הקרוב, נערכה הערב (מוצאי שבת) הגרלת שלב הבתים של טורניר יורו 2016, אליפות אירופה בכדורגל, בפריז שבצרפת.

הטורניר שיתקיים בקיץ הקרוב בצרפת, יכלול לראשונה 24 נבחרות שישחקו בשלב המקדים בשישה בתים, לאחר שלראשונה הגדילו את מספר הנבחרות המשתתפות בטורניר היוקרתי מ-16 ל-24. מכל בית יעפילו שתי הנבחרות שיסיימו ראשונות את שלב הבתים הראשון, ובנוסף, ארבע הנבחרות הטובות ביותר שיסיימו במקום השלישי יעלו גם הן לשמינית הגמר של הטורניר היוקרתי.

משחק הפתיחה יהיה זה שיפגיש בין נבחרת צרפת המארחת של הטורניר לנבחרת רומניה, כשזה יתקיים באצטדיון הסטאד דה פראנס ב-10 ביוני.

בסיומה של ההגרלה נקבעו יריבות ותיקות ובעלות היסטוריה ביניהן, וגם כמה נבחרות שנקלעו לבית קשה במיוחד. נראה שמעל הכל, בית מספר 5 עפ נבחרות בלגיה, שבדיה ואיטליה יהיה הבית הקשה והמעניין ביותר, כשגם בית מספר 2 עם אנגליה ו-ווילס צפוי להיות מרתק.

רשימת הבתים המלאה:

בית 1: צרפת, אלבניה, רומניה, שווייץ.
בית 2: אנגליה, וויילס, סלובקיה, רוסיה.
בית 3: גרמניה, צפון אירלנד, פולין, אוקראינה.
בית 4: ספרד, טורקיה, צ'כיה, קרואטיה.
בית 5: בלגיה, אירלנד, שבדיה, איטליה.
בית 6: פורטוגל, איסלנד, הונגריה, אוסטריה. 

פיקנטריה רבה נרשמה בהגרלה הערב, כשהנבחרות המוגרלות כבר פגשו לא פעם את יריבתן לבית ועבור נבחרות רבות המפגש הבא יהיה הזדמנות לנקום בהפסד הקודם. 

בבית א', הנבחרת המארחת של הטורניר, אמנם תרצה לזכות בתואר הנכסף בטח אל מול הקהל הביתי שלה, אך כבר בשלב הראשון היא תתקל בקשיים כשתפגוש את נבחרת אלבניה המתחזקת. בפעם האחרונה שנפגשו השתיים, המשחק הסתיים עם ניצחונה של אלבניה במשחק הידידות ביניהן בקיץ האחרון.

בבית ב', נבחרות כדורגל וותיקות כמו רוסיה ואנגליה ייפגשו בפעם השניה בלבד באליפות אירופה. בראשונה ניצחו האנגלים, בשניה הרוסים. מי תעשה זאת הפעם?

נבחרת גרמניה, אלופת העולם, תשחק בבית ג', הבית אליו הוגרלה גם באליפות אירופה לשנת 1996. אז זה נגמר עם התואר גם, האם גם הפעם?