אצטדיון טדי (ארכיון)
אצטדיון טדי (ארכיון) צילום: פלאש 90

הכדורגל הישראלי נמצא בצומת דרכים קריטית. זה כבר זמן רב שהכדורגל הישראלי הולך ומתדרדר. הנהירה אחר הכסף הגדול של שחקנים המזוהים עם מועדון, בעלים קפריזים שבהינף יד מחליטים לפטר מאמנים ומחליטים להם גם בצד המקצועי, ואוהדים שמרוויחים את תשומת הלב שלהם כשהם מקללים, מגדפים ומאחלים לשחקנים למות. נראה שמעולם לא היה פה כל כך גרוע בכדורגל הישראלי.

אולי חרב הפיטורים המהירה של מאמנים בכדורגל הישראלי היא שמביאה מחזור שלישי ברציפות לערב כל כך חלש של כדורגל, אולי אלה השחקנים הלא מוכשרים דיים, אולי אלו הבעלים שחוסכים בכסף ואולי אלה בכלל האוהדים שמתעסקים באלימות מילולית ופיזית במקום בלתמוך ולעודד את קבוצתם, אך בין כך ובין כך, הכדורגל הישראלי נמצא במקום שהדרך חזרה ממנו תהיה קשה עד מאוד.

ארבעה מתוך חמשת משחקי הערב (מוצאי שבת) בליגת העל שבכדורגל, הסתיימו בתוצאה תיקו 0:0, עם כדורגל חלש ופחדני. רק משחקה של הפועל חיפה, הקבוצה האחת לפני אחרונה בטבלת ליגת העל שבכדורגל הסתיים עם שערים, כשזו ניצחה את הפועל עכו בתוצאה 1:3.

עד כמה הכדורגל מיותר וחלש? בתום משחק הכדורגל בין הפועל תל אביב לבית"ר ירושלים, משחק שבכל פעם מספק עניין ומתח עם יריבות ותיקה ומרה, מה שיצר עניין היו שתי תקריות אלימות במיוחד של אוהדי הפועל תל אביב כלפי צלמת 'ישראל ספורט' וקללות ואיומים כלפי שחקני בית"ר ירושלים ובעיקר כלפי הקפטן הצהוב עומר אצילי.

כעת על מי שמוטלת העבודה הרבה לעשות זו מנהלת הליגה שהוקמה לפני שנים לא רבות, ובינתיים לא הוכיחה את עצמה. יותר נמוך מזה כנראה שאין. כעת הכל תלוי במנהלת הליגה ובקבוצות. האם יהיה שינוי בקרוב? 

כל תוצאות משחקי הערב: הפועל תל אביב - בית"ר ירושלים 0:0, מכבי חיפה - בני יהודה 0:0, מכבי נתניה - מכבי פתח תקווה 0:0, הפועל כפר סבא - הפועל רעננה 0:0, הפועל חיפה - הפועל עכו 1:3.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו