פוטין בירך את יהודי רוסיה לרגל חג החנוכה

בשיחה עם רבה של רוסיה אמר פוטין כי "את ברכתי אני מאחל ליהודים השומרים ומקיימים את מצוות החג וממשיכים את המסורת היהודית המפוארת"

חיים לב , א' בטבת תשע"ו

פוטין
פוטין
פלאש 90

למרות הפעילות המלחמתית בסוריה מצא נשיא רוסיה ולדימיר פוטין זמן לארח לכבוד חג החנוכה את רבה הראשי של רוסיה  הרב בערל לאזאר, בלשכתו שבקרמלין.

בפתח דבריו שיבח פוטין את פעולות הרב הראשי ויהדות רוסיה בכלל ואיחל איחולים לבביים לכל יהודי רוסיה, לרגל החנוכה כשהוא מוסיף: "את ברכתי אני מאחל ליהודים השומרים ומקיימים את מצוות החג וממשיכים את המסורת היהודית המפוארת".

הנשיא ביקש להעביר את ברכתו ליהודי רוסיה לכבוד החג וקיבל סקירה על הפעילות של הקהילות היהודיות ברוסיה בתקופה האחרונה. "חנוכה זה חג של אור וגם חג של נצחון במלחמה", אמר פוטין.

הרב לאזאר אמר לנשיא, בין היתר, כי "העיקר היא לא המלחמה אלא המטרה – להביא אור ושלום בעולם". הנשיא נלחם בטרור כדי להביא שלום ואור בעולם. והוסיף, כי היהודים ברוסיה מודים לנשיא שעוזר ומסייע. כדוגמה להתפתחות הביא את בית כנסת החדש שנפתח בשבוע שעבר בשכונת היוקרה במוסקבה, ועדכן את הנשיא כי בקרוב יפתח גם בית כנסת בעיר וולדיווסטוק.

בהמשך הפגישה, בה השתתף גם הרב אלכסנדר-לייב בארדה, נשיא איגוד הקהילות ברוסיה, שמע הנשיא סקירה מתומצתת על ההתפתחות הגדולה של יהדות רוסיה בתקופה האחרונה, והביע נכונותו להמשיך ולסייע בכל עת למען יהודי רוסיה.

הנשיא פוטין הודה לרב לאזאר ולרב ברדה וביקש שהפעילות תלך ותגדל והבטיח את תמיכתו לכל נושא למען יהודי המדינה.