אבא הוצא מהאוטו עם כדור בראש

יו״ר ״ישראל ביתנו״, ח״כ אביגדור ליברמן, ביקר היום (ראשון) במקום הפיגוע בצומת אורות ליד היישוב אבני חפץ, שבו נפגעו בשבוע שעבר שאול ורחל ניר.

ח״כ ליברמן הביע את תמיכתו בדרישת התושבים ובדרישת ראש המועצה יוסי דגן להחזיר את רכיבי הביטחון למקום ואמר, "לא הייתה שום סיבה לפתוח את הכבישים האלו לתנועת פלסטינים. הכתובת הייתה על הקיר וההחלטה הזו היא בגלל הנחייה של הדרג המדיני ורוח המפקד שמשרה שר הביטחון. צריך לבחון מחדש את כל נושא תנועת הפלסטינים בצירים ובכבישים המובילים ליישובים היהודים".

ליברמן הוסיף, "הבעיה המרכזית היום היא שאין הרתעה גם לאחר שהמחבלים נתפסים. צריך להרוס גם את בתיהם של מחבלים שלא הצליחו להרוג ושהפיגוע שלהם נכשל, צריך להתחיל להשתמש בכלי הגירוש לעזה, לא צריך לחכות שיהרגו עוד יהודים".

"גל האלימות האחרון הוא יוזמה של אבו מאזן שרצה להחזיר באמצעות האלימות את הנושא הפלסטיני לסדר היום הבין-לאומי. ראש הממשלה ידע להפסיק את העברת הכסף לפלסטינים לפני הבחירות ואני מצפה שיידע לעשות זאת גם אחרי הבחירות כשהטרור משתולל והורגים יהודים", דברי ליברמן.

דגן אמר בסיור, "באנו לכאן היום כדי לחדד ולחזק את הדרישה שלנו. להחזרת הביטחון. סגירת כבישי הגישה לישובים לתנועת פלסטינים והחזרת המחסומים ביו"ש. לא מפני שיש לנו משהו נגד הפלסטינים. אלא משום שאנחנו חפצי חיים. אני חושב שזו זכותו הבסיסית של כל אדם. כל אזרח במדינת ישראל. לא יעלה על הדעת שנצטרך שוב ושוב לשלם מחיר דמים כדי לקבל מה שמגיע לנו כאזרחים.

המעשה שנעשה כאן הוא: מחדל, מחדל מחדל. אין מילה אחרת לתאר את הפשע הזה. בא הדרג המדיני לפני עשרה חודשים, בעקבות לחץ אירופאי. החליט בניגוד לפסיקת בג"ץ לפתוח את הכביש הזה כאן לתנועת פלסטינים. ואף על פי שהתרענו, הזהרנו, הסברנו שמדובר בכביש גישה לישוב. שאין סיבה שיסעו עליו פלסטינים.

זכינו להתעלמות ואטימות. ועכשיו יממה לאחר שסבא שהגיע לחגוג עם נכדיו את חג החנוכה, נפצע קשה בראשו, לאחר שהסבתא נפצעה גם היא, נזכרו לעשות את מה שביקשנו לעשות כבר לפני 10 חודשים. אם זה לא מחדל. אם זו לא התנהלות חלמאית אז מה היא. אני קורא מכאן לשר הבטחון. לממשלת ישראל להתעשת ולהחזיר את הבטחון לתושבי יו"ש. נמאס לנו להיות אזרחים סוג ד'. נמאס לנו שמתקבלות החלטות על בסיס הקול האירופאי ולא על בסיס שיקולי בטחון תושבי מדינת ישראל".

לבנת עוזרי בתם של הפצועים בפיגוע, אלמנת פיגוע בעצמה נכחה גם היא במקום ואמרה, "אני מבינה את המורכבות שמדינת ישראל מתמודדת איתה בזירה הבין-לאומית. עם זאת צריך להיות פתרון נקודתי של סגירת כבישים כדי להגן על חיי האזרחים.

בהתייחס למצב הוריה אמרה, "אתמול קיבלנו בשורות טובות. כשהגעתי לכאן. הוציאו אותו מהרכב עם כדור בראש. אני חשבתי שזהו. אני הייתי בבית. שמעתי צרור יריות ושמעתי בכריזה, ירי בצומת האורות. יצאתי מהבית שאלתי איזה רכב זה. הבנתי שזה הם. ראיתי את אבא מוצא מהאוטו עם כדור בראש. עליתי איתו לאמבולנס צבאי. משם העבירו אותנו בטייבה לאמבולנס רגיל עם רופא. חשבתי שזהו. הבן אדם גמור. פתאום הוא התחיל לדבר. בדרך לבית חולים הרופא שואל אותו שאלות. תעודת זהות. הרופא שהיה באמבולנס אמר לנו שהיה לנו נס חנוכה. הקליע נכנס לגולגולת אבל לא פגע במוח. והיום הודיעו לנו שאכן המוח לא נפגע. זו הקלה גדולה עבורנו".