קשישה. ארכיון
קשישה. ארכיון צילום: פלאש 90

אישה סיעודית, הורישה את רוב רכושה לבתה, שניהלה את כל ענייניה, בעוד שאת בנה נישלה מהירושה.

הצוואה אושרה בבית-המשפט לענייני משפחה בתל אביב, שם הוגשה התנגדות הבן לקיום הצוואה.

היורש, באמצעות עורכי-הדין רגב אלקיים וחיה שאבי ממשרד עורכי דין שרף אלקיים ושות', ערער על פסק הדין של בית המשפט לענייני משפחה, ובית המשפט המחוזי קיבל את הערעור והורה לאחרונה להחזיר את התיק לבית המשפט לענייני משפחה לשמיעת ראיות מחדש

לטענת עורכי הדין האם לקתה באירוע מוחי וסבלה מבעיות בריאותיות קשות, כולל פגיעה בראייה. מתוקף כך, היא הייתה תלויה לחלוטין בבתה, שטיפלה בה בשנותיה האחרונות.

עורכי הדין הוסיפו כי הבת ניצלה את תלותה וחולשתה של אמה כדי להסית אותה נגד בנה, והפעילה עליה לחצים כבדים שתכתוב צוואה לטובתה.

"הבת עצמה הודתה בפני הערכאה הראשונה, כי שימשה כאפוטרופוס בפועל של אמה וניהלה את כל ענייניה, לרבות הפיננסיים. מעבר לכך, הבת רוקנה מחשבונה של האם את כל חסכונותיה, בסך מאות אלפי שקלים, ואף גרמה לה לרכוש עבורה מתנות יקרות. בנסיבות אלה, ברור שהאם הייתה נתונה להשפעה בלתי הוגנת של בתה", מוסיפים עורכי הדין.

עורכי הדין מוסיפים וטוענים כי הבת מילאה תפקיד מכריע בעריכת הצוואה ובקביעת תוכנה, חרף האיסור על כך בחוק, ואף שילמה את שכר הטרחה של עורכי-הדין שערכו את הצוואה.

"נוכח תלותה המוחלטת של האם בבתה ומעורבותה האסורה של הבת בכתיבת הצוואה,לא ניתן לראות את הצוואה כביטוי לרצונה החופשי של האם, ולכן יש לפוסלה", מסכמים עורכי הדין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו