"לחזק היחסים המיוחדים עם בריטניה"

קבוצת הידידות הפרלמנטרית ישראל – בריטניה הושקה היום בכנסת, בראשותם של ח"כ חיליק בר וח"כ יואב קיש.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ו

חיליק בר
חיליק בר
חזקי

קבוצת הידידות הפרלמנטרית ישראל – בריטניה בראשות חברי הכנסת יואב קיש (ליכוד) וחיליק בר (המחנה הציוני) הושקה היום (שלישי) באופן רשמי בכנסת.

ההשקה נערכה במעמד חברי כנסת מכל קצות הקשת הפוליטית וחברי פרלמנט בריטים המבקרים בישראל.

הקבוצה הפרלמנטרית תעמיק עוד יותר את הקשרים בין בריטניה לישראל. בפרט, תקדם הקבוצה שיתופי פעולה בתחומי מסחר, מדע וחינוך וטכנולוגיה, כמו גם חילופי רעיונות בין חברי פרלמנט בבריטניה לחברי כנסת.

קבוצת הידידות הפרלמנטרית ישראל – בריטניה אשר הוקמה ביוזמת השגרירות הבריטית בישראל מתכוונת להיות אחת הפעילות ביותר בכנסת.

ח"כ יואב קיש אמר באירוע ההשקה, "קבוצת הידידות היא הוכחה נוספת לקשרים שישראל ממשיכה לשמר ולחזק במערכת הבינלאומית, יחד עם חברינו השגריר נמשיך לטפח את השותפות עם אחת מידידותינו הגדולות כאן בכנסת ישראל וגם מחוצה לה אל מול האתגרים העומדים בפני העולם המערבי".

"לצד השגריר הבריטי קוורי (Quarrey) נמשיך לדון בשיתוף הפעולה הפורה בין המדינות וגם באתגרים העומדים ביחסים בין המדינות", הוסיף קיש.

ח"כ חיליק בר אמר, "הקשר ההיסטורי בין בריטניה לציונות מתחיל הרבה לפני הקמת המדינה. לא בכדי כמעט בכל עיר בישראל יש רחוב 'בלפור', ושניים מגדולי הנשיאים שלנו - חיים ויצמן וחיים הרצוג - היו בריטים במוצאם".

"באופן אישי, כמי שהוא גם כן בן למשפחה ממוצא בריטי, חשוב לי במיוחד לעמוד בראש אגודת הידידות, לשמר ולחזק את היחסים הקרובים בין המדינות, ואני שמח על ההזדמנות לעשות זאת בעזרתו של השגריר קוורי (Quarrey), ידיד אמת של ישראל ואדם שבקיא באופן מרשים בנעשה באזורנו", הוסיף בר.

השגריר הבריטי דיוויד קוורי אמר, "אני שמח להיות נוכח בהשקה של קבוצת הידידות הפרלמנטרית ישראל - בריטניה שהיא שיאה של חודשים רבים של תכנון. מהות הקבוצה החדשה תהיה לבנות יחסים בין הפרלמנט הבריטי לכנסת, והיא דוגמה נוספת לקשרים החזקים אשר קושרים את שתי המדינות שלנו יחד. קשרים פרלמנטריים שכאלה הנם חיוניים לדמוקרטיות משגשגות דוגמת בריטניה וישראל".

ההשקה נערכה במעמד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני), ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) וח"כ שרן השכל (ליכוד).