"חוסר שיקול דעת, אובדן המצפן המוסרי"

ליברמן תוקף את החלטת ראשי ההסתדרות הרפואית לטפל קודם בפצוע הקשה ביותר גם אם מדובר במחבל. "מי שקיבל את ההחלטה לא חי במציאות".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ד' בטבת תשע"ו

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו״ר מפלגת ״ישראל ביתנו״, ח״כ אביגדור ליברמן, תוקף הבוקר (רביעי) את ראשי ההסתדרות הרפואית וקורא להם להתפטר לאור החלטתם לפיה אנשי רפואה חייבים לטפל קודם כל בפצוע הקשה ביותר גם אם מדובר במחבל.

״אני קורא לראשי ההסתדרות הרפואית להתפטר לאור ההחלטה המבישה שקיבלו ולפיה יש לטפל קודם בפצוע הכי קשה - גם אם הוא המחבל'', אמר ליברמן.

לדבריו זוהי החלטה לא-הומאנית שמעידה שמי שקיבל אותה פשוט לא חי במציאות. ''זוהי החלטה שהיא כולה חוסר שיקול דעת, בלבול ואובדן המצפן המוסרי. חובה על הרופאים להתקומם נגד ההחלטה הזו ולשנות אותה''.

החלטת ההסתדרות הרפואית נחשפה הבוקר בעיתון "ישראל היום". צוותי הרפואה הונחו שלא לטפל קודם כל בפצועי הפיגוע, בבחינת "עניי עירך קודמים", אלא למיין נפגעים ולטפל בהם רק לפי חומרת הפציעה.

יו"ר הלשכה לאתיקה בהסתדרות הרפואית, ד"ר תמי קרני, טענה כי "הרופאים אינם שופטים. משמעות השארת ההנחיה היא שהרופא צריך לחקור מי אשם ולהעניש אותו באמצעות אי מתן טיפול. באירוע רב־נפגעים קל מאוד לעשות טעויות בזיהוי, וברור שרופא מטפל בשטח בפצועים לא יכול לעשות זיהוי מדויק של הנפגעים.

''עליו להיות מרוכז בהצלת חיים של כמה שיותר אנשים. לא הגון להוסיף למטלות הרופא גם קריטריונים למיון שאינם קשורים לבריאות הנפגעים", אמרה.