רג'וב ועיני במפגש של הוועדה ביריחו
רג'וב ועיני במפגש של הוועדה ביריחו צילום: ההתאחדות לכדורגל

ביריחו התקיימה היום (רביעי) הפגישה השנייה של הוועדה המפקחת מטעם פיפ"א על מציאת פתרונות לסוגיות שונות בין ההתאחדות הישראלית למקבילתה הפלסטינית, שעל הקמתה הוחלט בסיום הקונגרס ה-65 של הארגון.

את הנציגות הישראלית הוביל יו"ר ההתאחדות עופר עיני, יחד עם המנכ"ל רתם קמר וראש אגף הנבחרות רונן הרשקו. מהצד הפלסטיני נכחו היו״ר ג׳יבריל רג׳וב ובכירים נוספים.

מי שהפתיע בהצטרפות לוועדה לפרק זמן קצוב, היה ראש הממשלה הפלסטינית ראמי חמדאללה, שדיבר בזכות "המטרה המשותפת לכל הצדדים, מציאת פתרונות הוגנים בזירה המדינית ובמגרש הספורטיבי". לחלק האחרון של המפגש הצטרף גם סאיב עריקאת.  

עופר עיני אמר במפגש, "אנחנו נגיע לכל מקום במטרה למצוא פתרונות הוגנים ומקובלים. יש לא מעט מחלוקות ופערים, אבל עם רצון טוב ורעיונות קונסטרוקטיביים אפשר לגשר על הפערים. יש עוד הרבה עבודה, ונראה כי יו"ר הוועדה וכל השותפים לה נכונים לזה. הכדורגל צריך לחבר והתפקיד שלנו הוא להבטיח שכך יהיה".

ג׳יבריל רג׳וב הוסיף ״שמחתי לארח את עמיתי הישראלים ביריחו, בדיוק כפי שהרגשתי כאשר הגענו לפגישה הראשונה בנושא בצח אביב. אני רואה נכונות גדולה מצד ההתאחדות הישראלית להעמיד פתרונות אפקטיביים ורוצה להאמין שיושגו הבנות שיאפשרו לשחק כדורגל בחופשיות בכל מקום בעולם״.