חוגגים העפלה. שחקני ירושלים
חוגגים העפלה. שחקני ירושלים עודד קרני, מנהלת הליגה

הם עשו את זה. בניגוד לתחזיות המוקדמות, כשהם היו כבר עם רגל וחצי מחוץ למפעל האירופי השני בחשיבותו ועם הגב אל הקיר, הפועל ירושלים, אלופת הליגה הישראלית, הצליחה להעפיל הערב (רביעי) אל שלב 32 הקבוצות האחרונות במפעל היורוקאפ האירופי.

הירושלמים עשו זאת עם משחק ענק ברוסיה מול וולגוגראד עת הביסו את הרוסים בתוצאה 95:74, ויחד עם עזרתה הבלתי צפויה של ניז'ני נובוגורד שניצחה את גלאטסראיי הטורקית במשחק המקביל, העפילה האלופה הישראלית אל השלב הבא במפעל היורוקאפ האירופי.

עבור הירושלמים מדובר בהישג גדול, כשכאמור אלה כבר היו עם רגל וחצי מחוץ למפעל האירופי רק לפני זמן קצר, וכבר ראו כיצד נגמרת עבורם העונה האירופית וחלומותיהם על הופעה טובה ומכובדת במפעל אירופי לקראת כניסה למפעל היורוליג הבכיר, עומדים להתמוסס. בירושלים עשו את ההתאמות המצופות מהם, והתכוננו לכל משחק בזירה האירופית משל היה משחק העונה עבורם, וצלחו זאת בהצלחה רבה, הצלחה שהסתיימה הערב עם העפלה אל שלב 32 הקבוצות הטובות במפעל האירופי השני בחשיבותו.

את האמת צריך להגיד. ירושלים העפילה אל השלב הבא בעיקר בזכות חברים, כשחיברה רק לאחרונה שלושה ניצחונות רצופים במפעל האירופי. עד לפני כן, ירושלים הציגה משחקים רעים בזירה האירופית, וכעת, בשלב החדש, יצטרכו אלה להמשיך את היכולת הטובה שלהם מהמשחקים האחרונים ולא זו שהציגו לפני כן. 

כבר בפתיחת המשחק הערב ברוסיה הראו הירושלמים את הפוטנציאל הגדול שטמון בהם כשדיאור פישר וליאור אליהו פתחו היטב והעלו אותם ליתרון 8:3 לאחר שתי דקות של משחק. פישר שמחזיק את ירושלים בזמן האחרון מעל המים, המשיך את היכולת המצויינת שלו מהמשחקים האחרונים כשעשה ככל העולה על רוחו בצבע ועם דאנק גדול שלו העלה את האדומים ליתרון 19:11, ולאחר 10 דקות של משחק ירדו האדומים ביתרון 23:19.

הרוסים, להם זה היה משחק לפרוטוקול בלבד לא הרימו ידיים מראש ומטווח שלשות גדול שלהם השאיר אותם בתמונת המשחק במהלך הרבע השני. ליאור אליהו, שחקן נוסף לו ירושלים חייבת תודה, השאיר את הקבוצה מישראל ביתרון מבטיח וזו לא הביטה לאחור לרגע כשלהפסקה ירדה ביתרון גדול, 51:36.

חשבתם שירושלים תוריד את הרגל מהגז במחצית השניה? תחשבו שוב. הירושלמים המשיכו לטייל על הפרקט הרוסי כשחסרונם של הקהל הביתי שלא הגיע למשחק, רק תרם לשחקנים הישראלים, ואל הרבע האחרון והמכריע ירדו ביתרון 10 נקודות,70:60.

הרוסים ניסו לצמק את התוצאה בפתיחת הרבע הרביעי אבל הירושלמים בראשות בר טימור המצויין הגדילו את ההפרש ככל שעבר הזמן, עד לניצחון בתוצאה 95:74 בסיום ומיהרו אל מסכי הטלוויזיה ומקלטי הרדיו, בכדי לבדוק את תוצאת המשחק המקביל בין ניז'ני לגלאטסראיי. 

במהפך מדהים בדקות הסיום במשחק ביניהן, גברה ניז'ני הרוסית על גלאטסראיי הטורקית בתוצאה 75:81, ושלחה את הירושלמים לחגוג העפלה סנסציונית אל שלב 32 הקבוצות האחרונות במפעל האירופי.

כעת בירושלים עשויים לפגוש בסיבוב הבא בין היתר את סראטוב הרוסית, גראן קנאריה הספרדית,רג'יו אמיליה ושטרסבורג או אולי אפילו את ריאל מדריד.

לירושלים קלעו: דיאור פישר 18 (7-12 מהשדה), אליהו 16 (7-12 מהשדה, 9 ריבאונדים, 6 אסיסטים), דאנקן 15, רולנד 11 (5 אסיסטים), גפני 10 (4-4 מהשדה), סמית' 9 (5 אסיסטים), טימור וג'נינג 7 כ"א, הלפרין 2.

לוולגוגראד: קונאטה 18 (10 ריבאונדים), ווטיוק וזאבורוייב 11 כ"א, מאטיונאס 10 (6 איבודים), זמנסקי 8, בוגאנקו 4, קורשאקוב 2.