פשרה: הסופרלנד יעניק 4,000 כרטיסים לערבים

בית המשפט המחוזי אישר הסדר הפשרה, בתביעה הייצוגית שהוגשה נגד הסופרלנד בגין אפליית בתי ספר ערביים.

שלמה פיוטרקובסקי , ה' בטבת תשע"ו

סופרלנד
סופרלנד
צילום: לירון אלמוג, פלאש 90

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, צילה צפת, אישרה הסדר פשרה שהושג בבקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד אתר השעשועים "סופרלנד" שבראשון לציון. 

הבקשה הוגשה בעקבות פרסום בתקשורת על מורה מהמגזר הערבי, חאלד שקרה, שיצר קשר עם הסופרלנד בחודש יוני 2013 במטרה לתאם ביקור לתלמידיו שביקשו לחגוג את סיום שנת הלימודים במתחם.

לאחר שהתקשר התברר למורה שהחברה המפעילה את הסופרלנד נהגה להקצות ימי פעילות נפרדים לבילוי של תלמידים יהודים ולאלו של תלמידים מן המגזר הערבי.

לטענת התובע הייצוגי, החברה המפעילה, "עיר השעשועים בע"מ", הפרה בהתנהלותה זו, את חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים.

בסופרלנד טענו שהסיבה להפרדה, שהתקיימה רק ב-6 ימי פעילות שהוקדשו למסיבות סיום של בתי ספר בחודש יוני, היתה בקשות של בתי ספר משני המגזרים, לאחר שהניסיון לימד כי החיכוך בין בתי ספר יהודיים וערביים מבין לתגרות חוזרות ונשנות ולמעשי אלימות ופגיעה ברכוש.

עוד לפני שהתקבלה החלטה בבקשה הציגו הצדדים הסדר פשרה לפיו יתרום הסופרלנד 4,000 כרטיסי כניסה שיחולקו ל-25 בתי ספר ערביים ברחבי הארץ על פי קריטריונים של נזקקות.

למרות קשיים שהעלה היועץ המשפטי לממשלה החליטה השופטת לאשר את הסדר הפשרה, בין היתר עקב החשש שסיכויי התביעה לגופה אינם גבוהים מאחר שהימים הנפרדים בסופרלנד בוטלו בעקבות הפרסום.

התובע היצוגי יקבל גמול בסך 10,000 ש"ח ואילו עורכי הדין שייצגו אותו יזכו לשכר טרחה בסך 60 אלף ש"ח.