אבי נעים לעיסאווי פריג': "תפסיקו להתבכיין"

ראש מועצת בית אריה התעמת עם הח"כ הערבי בפאנל במרכז הבינתחומי. "כל הגליל מלא בבנייה בלתי חוקית, אתה האחרון שתטיף לי מוסר".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ה' בטבת תשע"ו

אבי נעים לעיסאווי פריג': "תפסיקו להתבכיין"-ערוץ 7
אבי נעים
צילום: פלאש 90

ראש מועצת בית אריה אבי נעים לקח חלק הבוקר (חמישי) בפאנל שעסק בנושאי הפריפריה במרכז הבינתחומי בהרצליה, במסגרת כנס הדמוקרטיה שנערך שם.

במהלך הפאנל נרשם עימות מילולי בין אבי נעים לח''כ עיסאווי פריג' ממרצ. נעים טען כי דבריו של פריג' לגבי מצב העוני במגזר הערבי חוטאים לאמת וכי חובת ההוכחה מוטלת לא רק על המדינה אלא גם על המגזר.

"חובת הנאמנות למדינה היא תנאי בסיסי לפני שדורשים ומתבכיינים, ניתן לעשות שירות אזרחי או לאומי אפילו עבור המגזר הערבי בו אתם חיים", אמר נעים.

גם את טענותיו בשל פריג' על אפליית בתקציבי המגזר הערבי לעומת היהודי דחה ראש מועצת בית אריה, באומרו כי "הקולות הקוראים של משרדי הממשלה לקבלת תקציבים הם שיוויוניים וברובם עם העדפות למגזרי המיעוטים.

"רוב הרשויות במגזר נמצאות בדירוג הלמ"ס נמוך ולכן זוכות ליותר תקציבים מבית אריה ושאר ההתיישבות ותקציבי החטיבה להתיישבות אותם תקף פריג' הושקעו ברובם בכלל בנגב ובגליל".

נעים המשיך ותקף את המנהיגות הפוליטית הערבית, "במקום לעסוק בנושאים מדיניים בינלאומיים הגיע הזמן שתשקיעו במגזר הערבי, כולנו ראינו את התקפת ראש עיריית נצרת כלפי ח"כ איימן עודה על הנזקים שהוא וחבריו גורמים לעירו".

פריג' החל לדבר על הבנייה הבלתי חוקית בהתיישבות ונענה על ידי נעים, "כל הגליל, ואדי ערה והנגב מלאים בבנייה לא חוקית, אתה האחרון שיכול להטיף מוסר בעניין".

נעים שנולד וגדל בירוחם שבנגב טען בדיון כי "לצד האחריות של המדינה לחלוקת תקציבים הוגנת ולחיזוק הפריפריה, ההצלחה במדינת ישראל היא עניין בראש ובראשונה של המנהיגות המקומית".