ליברמן נגד ההסכם עם טורקיה: "סוחרים עם דאעש"

יו"ר ''ישראל ביתנו'' מסביר את התנגדותו. "ארדואן מנהיג משטר איסלאמיסטי-רדיקאלי, הטורקים סוחרים עם דאעש ויש להם מתיחות עם רוסיה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' בטבת תשע"ו

הקאמבק בכפוף להחלטות המערכת המשפטית. אביגדור ליברמן
הקאמבק בכפוף להחלטות המערכת המשפטית. אביגדור ליברמן
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

יו״ר מפלגת ״ישראל ביתנו״, ח״כ אביגדור ליברמן, השתתף היום (שישי) בכנס ״לימוד FSU 2015״ בקיבוץ גינוסר והתבטא נגד הסכם הפיוס המסתמן בין ישראל לטורקיה.

״ההסכם עם הטורקים עוד לא הושלם אבל הנזק המדיני כבר נגרם", אמר ליברמן. ''האופורטוניזם הוא לא תחליף למדיניות שקולה וחכמה. ארדואן מנהיג משטר איסלאמיסטי-רדיקאלי. הטורקים סוחרים עם דאעש, פלשו לעיראק בניגוד לכל הכללים בזירה הבין-לאומית ויש להם מתיחות עם רוסיה".

שר החוץ לשעבר הוסיף, "השקענו בשנים האחרונות מאמצים גדולים בפיתוח והידוק היחסים עם יוון וקפריסין והגענו להבנות חשובות על שיתופי פעולה חשובים". ליברמן הזהיר כי ההסכם יפגע ביחסים עם המדינות הללו.

"זה יפגע גם ביחסים עם מצרים כי אני מתקשה לראות שארדואן יוותר על דרישותיו בעניין עזה וכל דריסת רגל של הטורקים בעזה תבוא על חשבון מצרים".

יו"ר ''ישראל ביתנו'' לא מתרשם מהאמירות ולפיהן יחסים תקינים בין ישראל לטורקיה יאפשרו לארדואן לרכוש גז מישראל. "גם בענין הגז, יש מספיק יעדים לייצא אותו וקודם כל היו כבר הרבה שיחות והבנות וישנן ציפיות ביוון ובקפריסין בעניין ייצוא הגז בעיקר כשאחד השדות משותף לישראל ולקפריסין״.

בנושא הפוליטי אמר ח״כ ליברמן כי ״אין שום סיכוי שהממשלה הזו תורחב מעבר ל-61 חברי כנסת. זה פשוט לא קיים. זו לא ממשלה ימנית או לאומית אלא ממשלה אופורטוניסטית שרק השרידות מעניינת אותה.

"הגשנו חוק שמשמעותו שחנין זועבי לא תוכל לכהן בכנסת והממשלה הזו מתנגדת לו. זו דוגמא אחת למה אנו לא מאמינים בממשלה הזו ולא נהיה חברים בה. 'ישראל ביתנו' היא האלטרנטיבה הלאומית הימנית היחידה לממשלה הזו״, כך ליברמן.