אחרי חצי שנת היעדרות: קיירי אירווינג חוזר

זה היה באוויר, וכעת זה סופי. קיירי אירווינג, כוכבה של קליבלנד קאבלירס קבוצתו של המאמן הישראלי דייויד בלאט, ישוב לשחק מחר בערב

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' בטבת תשע"ו

אחרי חצי שנת היעדרות: קיירי אירווינג חוזר-ערוץ 7
זה סופי, הוא חוזר. אירווינג
צילום: רויטרס

"אני חוזר". כך כתב בחשבון הטוויטר שלו רכזה של קליבלנד קאבלירס, קבוצתו של המאמן הישראלי דייויד בלאט, קיירי אירווינג. אחרי שנעדר במשך חצי העונה האחרונה, במה שמנע ממנו לשחק בסדרת הגמר בעונה שעברה וכן ב-24 המחזורים הראשונה של העונה הנוכחית, חוזר הרכז המצויין, ומי שהוגדר ככוכב הקבוצה יחד עם לברון ג'יימס וקווין לאב לפני שנפצע וסיים את העונה, קיירי אירווינג אל הפרקט. 

אירווינג הודיע הערב (מוצאי שבת), שכבר במשחקה הקרוב של קליבלנד, מול פילדלפיה 76 ביום ראשון הקרוב, הוא ישוב אל הפרקט לאחר היעדרות בת חצי שנה שגרמה לו הפציעה הקשה ממנה סבל כששבר את פיקת הברך במשחק מספר 1 של סדרת הגמר מול גולדן סטייט.

קליבלנד, שנמצאת במקום הראשון במזרח במאזן של 17 ניצחונות ו-7 הפסדים העונה, מתרגשים מחזרתו של אירווינג כששם יודעים כי ברגע שהרכז המצויין ישוב אל כושר המשחק אותו הציג בעונה שעברה, תהיה קליבלנד כמעט בלתי ניתנת לעצירה. בעונה שעברה, אירווינג בן ה-23, העמיד ממוצעים של 21.7 נקודות ו-5.2 אסיסטים למשחק. 

"אני די נרגש", אמר אירווינג, "היו כמה דברים שהייתי חייב לוודא, אבל לא זירזנו שום דבר יותר מדי. רק רצינו לוודא שאני לא מסכן את עצמי" אמר הרכז.

גם מאמנו, דייויד בלאט התייחס לחזרתו הצפויה של הרכז אל הפרקט כשאמר, "נהיה מודעים לכמות הדקות שהוא יקבל, ולכמות הדקות שהוא יקבל ברציפות בכלל". 

"המטרה היא להיות זהירים איתו. אני לא יכול לתת מספר מדויק, אבל זה משהו שאנחנו חושבים עליו. רצינו שהוא יראה שהוא מוכן לגמרי לשחק, אז חיכינו איתו. אנחנו כבר רוצים שהוא ישחק, במובן הזה, אנחנו מאוד נלהבים. בכל פעם שאתה עובר פציעה קשה, זה דורש ממך רמת בגרות וסבלנות שלפני כן אולי לא היית צריך לגלות. קיירי השתקם עם מחויבות גדולה, ואני בטוח שזה אפשר לו להתבגר גם כאדם. הוא התמודד עם זה היטב ואני מקווה שנראה את זה על הפרקט".

חזרתו של אירווינג דווקא מול פילדפליה אינה מקרית, כשזו נחשבת כקבוצה החלשה ביותר העונה בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, כשזה כבר היה כשיר לשחק מול אוקלהומה סיטי במשחקה האחרון של קליבלנד, אך בצוות המקצועי והרפואי של הקבוצה בחרו שלא לסכן את הרכז שזה עתה חוזר מפציעה. 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il