שי ניצן
שי ניצן פלאש 90

במכתב ששיגר לנציבת הקבילות על הפרקליטות, השופטת (בדימוס) הילה גרסטל, תובע אריה אבנרי, יו"ר הנהלת אומ"ץ, מענה לשאלה מדוע הורה פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, למח"ש שלא לחקור את הטענות על התנהלותו של מפכ"ל המשטרה לשעבר, יוחנן דנינו, כפי שעלה בתכנית 'עובדה' בערוץ 2.

על פי הטענות שהועלו בתכנית קיים דנינו קשר אישי עם קצינה זוטרה, מהלך בעייתי לכשלעצמו, ובהמשך הפכה אותה קצינה בזכות המעמד שרכשה לה אצל דנינו למי שקובעת מי יקודם ומי יעוכב בצמרת המשטרה. לימים הפכה אותה קצינה למתלוננת נגד ניצב ריטמן בטענות של הטרדה.

במכתבו לנציבת הקבילות כותב אבנרי כי "בימים האחרונים נחשפו בכלי התקשורת ומידע ממקורות משטרתיים פנימיים על מעורבותו החמורה של מפכ"ל המשטרה לשעבר רב ניצב יוחנן דנינו בפרשת החקירות על הטרדות מיניות בצמרת יחידת להב 433. בין  השאר התברר שדנינו, בתקופת כהונתו כמפכ"ל, נחשד בקשרים אסורים עם קצינת משטרה מהיחידה שאותה הוא מקפיד לכנות: "ידידיה" וזו הקליטה שיחות ביניהם שבהם דיווח לה על מינויים  ודן אתה בנושאים משטרתיים פנימיים. וזהו רק קצה הקרחון".

מוסיף אבנרי ומפנה אצבע מאשימה על טיוח והסתרה כלפי פרקליט המדינה וכותב כי "מתברר שמי שהיה מודע כבר לפני כמה חודשים למעורבותו של דנינו היה פרקליט המדינה שי ניצן שעודכן כנראה ע"י מח"ש. במקום להורות למח"ש לפתוח בחקירה מסועפת על התנהלותו הבעייתית של מפכ"ל המשטרה ושבה הנסתר עולה על הנגלה, הורה פרקליט המדינה למח"ש שלא לעסוק בנושא רגיש זה".

אבנרי מחדד וכותב כי להערכתו "ניצן נהג כך בתקווה שאולי יעלה בידו למנוע עליית מדרגה של פרשת השחיתות בלהב 433 שנבדקו ע"י צוות מיוחד שמינה המפכ"ל בפועל היוצא, ניצב בנצי סאו". לנוכח כל זאת הוא חותם בדרישת תנועתו "שנציבות הביקורת תבדוק את התנהלותו של פרקליט המדינה בפרשה זו ותסיק את מסקנותיה".

בראיון ליומן ערוץ 7 מציין אבנרי כי התלונות נגד דנינו הצטברו עוד בעבר, אך מאחר ועיקרן היה דברים שבגדר צנעת הפרט בחרו הוא ואנשי תנועתו להסתפק בהתראה שהעבירו ליועץ המשפטי לממשלה, אולם משבתכנית 'עובדה' עלו החשדות נגד פרקליט המדינה, עו"ד ניצן, חשדות שהפתיעו גם את אבנרי עצמו, בחר לפנות ישירות לשופטת בדימוס גרסטל שניצן נתון לביקורת שלה.

להערכתו של אבנרי הפרשה לא תסתיים במהרה שכן ניצן מנהל עימות ארוך עם השופטת גרסטל עוד בפרשות אחרות. אחת הפרשיות ההן היא פרשת רות דוד, ובפרשה זו עד היום לא קיבלה השופטת את כל התיקים הנוגעים לרונאל פישר.

דובר פרקליטות המדינה מסר בתגובה למכתבו של אבנרי כי "התלונה הינה מופרכת. אם הנציבה תחליט לבקש את תגובת הפרקליטות בנידון, התגובה תישלח לנציבה כמקובל".