בימים האחרונים משתוללת הסתה חריפה, בעיקר ברשתות החברתיות פייסבוק וטוויטר, נגד יועץ התקשורת משה קלוגהפט, שהוביל את קמפיין ה"שתולים" של תנועת אם-תרצו נגד ארגוני השמאל הקיצוני.

"שמעתם פעם על 'קלוגהפט'? כמו מה זה נשמע לכם?", שאל אחד הגולשים ומספק ארבע תשובות אפשריות: "מאכל גרמני עממי, מחוז ירוק בגרמניה, מתקן שעשועים ענק בגרמניה ושם של קצין SS בכיר".

גולש נוסף סיפר בחשבון הטוויטר שלו על מפגש עם קלוגהפט ברחוב. "קלוגהפט ימ''ש עבר מולי עכשיו. לא ידעתי אם לבכות, לצחוק או לתת לו כאפה. אז לא עשיתי כלום", צייץ.

קמפיין ה"שתולים"

הגדיל לעשות פרופ' עמירם גולדבלום, איש שמאל קיצוני ומרצה באוניברסיטה העברית, שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו תמונה של קלוגהפט לצד יוליוס שטרייכר, מראשי העיתונות האנטישמית ומראשי המשטר הנאצי בגרמניה. 

"אין קשר ישיר בין יוליוס שטרייכר האנטישמי האולטימטיבי, נבל שהוצא להורג לאחר שנשפט בנירנברג ובין פושע קטן ומתחיל, משה קלוגהאפט, הפרסומאי שהכין את הסרטון נגד אנשי ארגוני זכויות אדם בישראל - סרט בסגנון השטירמר של שטרייכר.

"אבל כנראה שיש בכל זאת קשר, לא גנטי כמובן", כתב גולדבלום. ''שניהם תפוחים רקובים במיוחד בעץ האנושי, שניהם מסיתים נבזים, שניהם משרתים ארגונים ואישים פשיסטים. יש הבדל קטן - שטרייכר עשה זאת מאידיאולוגיה, קלוגהאפט משלב אידיאולוגיה ואתנן כספי''

הוא הוסיף, ''אינני יודע אם קלוגהאפט נסע ללמוד את השיטות של שטרייכר בעיתון הנבזי ביותר שנכתב אי פעם בהיסטוריה האנושית. אבל אין ספק שהוא מתקדם בכיוון. אולי שטרייכר מופיע בחלומו של קלוגהאפט?".