סילבן שלום
סילבן שלום Photo by Marc Israel Sellem/POOL/FLASH90

שר הפנים והמשנה לראש הממשלה סילבן שלום (הליכוד), החליט לפרוש מהחיים הפוליטיים בעקבות שורת תלונות של נשים שטוענות כי שלום הטריד אותן. 

נציין כי עד לרגע זה אף אחת מהנשים לא הגישה תלונה במשטרה, ולא נפתחה חקירה.

"כ-23 שנים אני משרת במסירות ובאמונה את הציבור כח"כ וכשר במשרדים שונים מתוך תחושת שליחות ורצון לקדם מטרות חברתיות וציבוריות חשובות ביותר", אמר שלום.

"קצתי בדרך הייסורים שהייתה מנת חלקי ומנת חלקה של משפחתי רעייתי ילדיי ואימי. משפחתי תומכת בי באופן מלא, אך אין כל הצדקה למחיר הנדרש ממנה. בנסיבות אלה החלטתי לפרוש מתפקידיי כשר וחבר כנסת", הודיע.

בעקבות התפטרותו של סילבן שלום מהחיים הפוליטיים, ראש הממשלה בנימין נתניהו ישמש כשר הפנים עד למינוי שר חדש.

למעשה, מרגע כניסת ההתפטרות לתוקף, ראש הממשלה נתניהו יהיה גם שר הפנים, שר החוץ, שר התקשורת, השר לשיתוף פעולה אזורי ושר הכלכלה והתעשייה.

הבא בתור ברשימת הליכוד שייכנס לכנסת הוא עו''ד אמיר אוחנה שנבחר בפריימריז למקום ה-32 במשבצת השמורה לנציג מחוז תל אביב.

אוחנה, הומוסקסואל מוצהר, הביא עם בן זוגו לעולם שני ילדים שנולדו באמצעות פונדקאית-אמריקנית. בראיון לערוץ 10 הוא הצהיר בעבר כי בכוונתו לפעול למען שיוויון זכויות מלא לקהילה הלהט"בית בישראל לרבות הכרה בנישואין מהסוג הזה כפי שמקובל בכמה מדינות בעולם.

"יש הרבה דעות קדומות גם כלפי קהילת הלהט"ב, וגם כלפי הליכוד", אמר. "כמי שחי את שתיהן, אני יכול להגיד בלב שלם שהליכוד זו המפלגה הכי פלורליסטית שיש היום בישראל".