שחקני ברצלונה חוגגים עם הגביע. אלופי העולם
שחקני ברצלונה חוגגים עם הגביע. אלופי העולםצילום: רויטרס

יום היסטורי עבר על קבוצת הכדורגל של קטאלוניה, חבל הארץ הספרדי, הלא היא ברצלונה.

גם כששניים משחקניה המרכזיים נמצאים בתקופת פציעות, ואינם בשיא כושרם, וגם כשממול ניצבת יריבה ארגנטינאית שלא וויתרה מראש על התואר הנכסף, זכו הקטאלונים היום (ראשון) בגביע העולם למועדונים. 

הקטאלונים עשו זאת כשניצחו בגמר שהתקיים ביוקוהומה שביפן, את ריבר פלייט הארגנטינאית בתוצאה 3:0, מצמד שערים של לואיס סוארס המצויין ושער של הכוכב הגדול של ברצלונה, ליאו מסי. 

עבור מסי היה זה המשחק דרבי, כשזה נמנה על סגל נבחרת ארגנטינה, אך כל זה לא מנע מהכוכב לכבוש את השער הראשון במשחק היום. הזכיה היום של הקטאלונים בגביע הנכסף מצטרפת אל עוד שלל תארים בהם זכו רק העונה, כשלמעשה הגביע החדש הינו התואר החמישי בעונת 2015. קדמו לו גביע האלופות, אליפות ספרד, גביע ספרדי, וסופר קאפ אירופי. יותר מושלם מזה אין. 

זכייתה של ברצלונה בגביע העולם למועדונים, הפכה אותה לקבוצה הראשונה שזוכה בתואר הזה בפעם השלישית מאז שהחל להתקיים בשנת 2000. מלבד זאת, ליאו מסי ולואיס סוארס, מי שכבשו את השערים לזכות ברצלונה, השוו את שיא השערים של ססאר סלגדו שעמד על חמישה כאלה בטורניר המדובר, ואם יעפילו לשם גם בעונה הבאה, הם ישברו גם את השיא הזה. עד אז, הקבוצה שחגגה את התואר ה-22 שלה, יכולה להתפאר בכך ששברה את שיא המועדון שלה עצמה לשערים בשנה אזרחית אחת, כשעלתה ל-176 שערים בעונת 2015, אחד יותר ממאזנה לפני שלוש שנים.

לואיס  אנריקה, מאמן ברצלונה, פתח עם ההרכב הכי חזק שלו, כלומר עם מסי, ניימאר וסוארס בחלק הקדמי, על אף שהשניים הראשונים היו מוטלים בספק לפני משחק הגמר. עבור הארגנטינאים היו אלה הקהל המסור והאדוק שהגיעו במוניהם, כ-20,000, לתמוך בקבוצתם האהובה ביפן, במה שנתן רוח גבית חזקה לשחקנים הארגנטינאים ב-36 הדקות הראשונות בהם העזו ותקפו את הקטאלונים. ואז ניימאר ומסי החליטו להרים את הרמה, ומהלך קבוצתי יפה של השניים הסתיים בשער של הכוכב הארגנטינאי של ברצלונה, מסי. 

אל המחצית השנייה עלתה בארסה טובה יותר וחדה הרבה יותר, כשחזרה להציג את הכדורגל אותו היא רגילה לשחק. ליריבים מארגנטינה לא הייתה תשובה ליכולת הגבוהה של הקטאלונים וסוארס דאג לנשוך אותם בזמן עם צמד שערים בדקות ה-49 ו-68, במה שהעניק לו את תואר מלך השערים בסיום משחק הגמר ולברצלונה כולה תואר חמישי בעונה.