עונשים כבדים בפרשת השחיתות בפיפ"א

ספ בלאטר נשיא פיפ"א, ומישל פלאטיני מקבילו באופ"א, הושעו לשמונה שנים מכל פעילות בארגוני הכדורגל השונים בשל מעורבות בפרשת השחיתות

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' בטבת תשע"ו

עונשים כבדים בפרשת השחיתות בפיפ"א -ערוץ 7
בלאטר. מושעה לשמונה שנים
צילום: רויטרס

סוף לשחיתות בכדורגל העולמי והאירופאי. ועדת האתיקה של ארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א, גזרה היום (שני), עונשים כבדים לשני נשיאי ארגוני הכדורגל העולמי והאירופאי, ספ בלאטר ומישל פלאטיני. 

לאחר שכבר לפני זמן רב עלו חשדות בדבר שחיתות ומעבר של כספים בין הארגונים השונים ובתוכם, בניגוד לחוק, חקרה הועדה את התשלומים שניתנו לפלאטיני, נשיא אופ"א ומי שהיה מועמד לרשת את מקומו של בלאטר בנשיאות ארגון הכדורגל העולמי, תשלומים שהגיעו לעלות של 1.3 מיליון ליש"ט רק בשנת 2011.

למרות הכחשותיהם של פלאטיני ובלאטר החליט השופט הגרמני יוהכים אקרט שעמד בראש הועדה להשית על השניים עונש כבד בדמות השעיה למשך שמונה השנים הקרובות מכל פעילות הקשורה לאחד מהארגונים הללו. 

כזכור, לפני כחצי שנה נעצרו מספר בכירים בארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א, בראשם סגן הארגון, בחשד לקבלת שוחד ושחיתות. החשד היה כי אירוח המונדיאל העולמי בקטאר וברוסיה נקבעו על ידי תשלום שעובר למקבלי ההחלטות בארגון תמורת כסף רב. החקירה שנוהלה על ידי ה-FBI מצאה כי גם נשיא הארגון והעומד בראשו, ספ בלאטר, מעורב בפרשה וזה התפטר כתוצאה מהפרשה לאחר זמן קצר. 

האם כעת הכדורגל העולמי וזה האירופי נקיים מכל מעשים שכאלה? כנראה שלא, אבל זהו צעד נכון בדרך לניקוי הארגונים, כך טוענים ראשי הכדורגל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il