קנס בגובה 500 אלף ש"ח ל"קל אוטו"

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, השופטת הדס יהלום, קנס בגובה 500 אלף ש"ח ל"קל אוטו" בשל פגיעה בהתארגנות.

ערוץ 7 , ט' בטבת תשע"ו

קל אוטו
קל אוטו
צילום: לוגו

סגנית נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, השופטת הדס יהלום, קבעה כי  "קל אוטו" תשלם קנס בגובה 500,000 ₪ בשל מספר פגיעות בהתארגנות עובדים ראשונית.

כמו כן חויבה החברה בקנס לפי פקודת בזיון בית משפט, בסך 2,000 ₪ לכל יום שבו תמנע מיישום הוראות בית הדין המחייבות אותה לנהל משא ומתן עם ההסתדרות הלאומית בעניין זכויות העובדים.

ראשיתו של ההליך, בעתירתה של ההסתדרות הלאומית לצו להכרה בה כארגון עובדים יציג ולחייב את חברת קל אוטו לנהל עמה משא ומתן קיבוצי. עוד נטען כנגד פיטורי עובד ששימש כסגן יו"ר ועד העובדים הזמני.

בקיץ האחרון ניתנה החלטה המחייבת את קל אוטו בניהול משא ומתן מול ההסתדרות הלאומית וכן איסור על פיטורי העובד.
על אף החלטה זו, המשיכה קל אוטו לסרב לנהל מו"מ עם ההסתדרות הלאומית. בנוסף, לטענת ההסתדרות, מנכ"ל החברה שלח מייל לכלל העובדים בו הוא משמיץ את ההסתדרות הלאומית.

בפסק הדין נקבע שהנתבעת פעלה במספר אופנים לפגיעה בהתארגנות: א. פיטורי סגן יו"ר הועד הזמני. ב. התבטאות של מנכ"ל החברה במייל ששלח לעובדים. ג. התבטאות של מנהל בכיר במסרון שנשלח למנהל סניף בתחילת ההתארגנות. ד. סירובה המתמשך של קל אוטו לנהל מו"מ קיבוצי.

בהתאם להוראות חוק הסכמים קיבוציים, הוטל על חברת קל אוטו קנס בגובה 500,000 ₪. עוד נקבע כי באם תעמוד בסירובה שלא לנהל מו"מ עם ההסתדרות הלאומית, יהיה עליה לשלם קנס בגובה של 2,000 ₪ לכל יום בו לא יתנהל מו"מ החל מהאחד בינואר.