ניצחו במשחק העונה הערב. שחקני באר שבע
ניצחו במשחק העונה הערב. שחקני באר שבע צילום: פלאש 90

אלופת הליגה הישראלית החדשה? אפשר לחכות עם ההכתרה, זהו רק משחק על 3 נקודות ועל המקום הראשון בטבלת ליגת העל שבכדורגל. אמנם באר שבע ניצחה בו את האלופה מתל אביב, מכבי, בתוצאה 2:1, אך זו עוד לא הבטיחה לעצמה כלום בזמן כל כך מוקדם של העונה. 

החשש כי גם במשחק העונה של הכדורגל הישראלי, נקלע לערב משעמם וחלש בגלל כדורגל פחדני ומתגונן הופג עוד לפני שריקת הפתיחה. האוהדים שהגיעו בהמוניהם, 13,800 במספרם, האווירה שאלה סיפקו והעידוד הבלתי פוסק, כל אלה היו רמזים לבאות - זה צפוי להיות משחק גדול. וכך אכן היה הערב (שני) באצטדיון בלומפילד שבתל אביב. 

כבר בכדור הראשון של המשחק כמעט וכבשה מכבי תל אביב, כשרק הצלה מהקו של בן תורג'מן מנעה מאיגבור וממכבי את השער הראשון במשחק. לרוע מזלה של מכבי, היא נענשה בצד השני כשאליניב ברדה נגח בקלילות לשערו של ראיקוביץ' שוערה הסרבי הצעיר של הקבוצה בצהוב, המארחת, וקבע יתרון אדום במשחק כבר מהדקה השניה. 

הצהובים השתלטו על המשחק ועל הכדור, אך לא הצליחו לנצל זאת בכדי להשוות את התוצאה ובקושי איימו על שערו של גורש מבאר שבע. רגע לפני הפסקת המחצית הם נענשו על כך כשבתום התקפה מתפרצת ויציאה רעה מאוד של השוער הסרבי הצעיר, כבשו הדרומיים שוב, הפעם מרגליו של מאור מליקסון.

אלי דסה בשער ענק רק צימק את התוצאה לקראת הסיום, במשחק בו האלופה מפסידה בפעם השלישית העונה בליגה הישראלית הבכירה, בביתה. 

הדרומיים, דווקא במשחק לא טוב שלהם, עם ניצחון גדול על האלופה הצהובה כשבעיקר ניצלו את היכולת החלשה בהגנת המארחים.

אפשר לדבר הרבה על המשחק הערב. ההרכב התמוה של הצהובים, המאמן שנמצא עם רגל וחצי מחוץ לקבוצה לפני משחק העונה של קבוצתו ובחירת הזרים השגויה ביותר של האלופה מתל אביב, אך יהיה זה עוול לדבר עליהם אחרי משחק כל כך חלש שלהם, משחק בו אמנם שלטו בכדור אך לא עשו עם זה כלום.

אחרי משחק כזה, ולמרות יכולת חלשה, אפשר כבר לדבר על הקבוצה מבירת הנגב, הפועל באר שבע. זו מסתמנת כקבוצה שהשנה סוף כל סוף תהיה עד הסוף במירוץ על התואר הבכיר בכדורגל הישראלי, אלופת ליגת העל, ובצדק רב. 

הניהול המצויין, בחירת הזרים, השחקנים הישראלים הטובים ביותר ומאמן ברמה גבוהה. כל אלה הביאו את האדומים למשחק העונה הערב באצטדיון בלומפילד מול המובילה בטבלה ואלופת שלוש השנים האחרונות, מכבי ת"א, כשהם מסתכלים ליריבים הצהובים בלבן של העיניים, בניגוד לכל המפגשים הקודמים ביניהן בשנים האחרונות. הפעם, בבאר שבע לא מפחדים, כך היה נראה וכך אכן היה.

באר שבע מטפסת אל המקום הראשון בטבלת ליגת העל שבכדורגל כשהיא פותחת פער של שלוש נקודות על פני יריבתה הערב, האלופה מכבי תל אביב, כשהיא מנצחת אותה בביתה בפעם הראשונה לאחר ארבע שנים.

האם זה יחזיק מעמד עד לסיום העונה? בבאר שבע מקווים שכן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו