חד"ש על חיסול קונטאר: בריונות דמים ישראלית

מפלגת חד"ש מפרסמת פוסט בערבית המגנה את חיסול הארכי מחבל סמיר קונטאר ומגדירה את המעשה כביטוי ל"בריונות הדמים של ישראל באזור".

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט' בטבת תשע"ו

קונטאר וחברים
קונטאר וחברים
Reuters

בעמוד הפייסבוק של מפלגת חד"ש בשפה הערבית פורסמה הודעת גינוי רשמית לחיסול רב המחבלים סמיר קונטאר.

בהודעה נאמר כי החיסול מבטא את "בריונות הדמים של ישראל באזור". כמו כן הודגשה זכותם של העם הסורי והעם הלבנוני להתנגד ל"כיבוש הישראלי" באדמותיהם. כך מדווחים ומצטטים אנשי מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית'. 

להודעת הגינוי של חד"ש, שהאשימה את ישראל ומדינות נוספות בשיתוף פעולה עם ארגוני הטרור בסוריה, נלוותה תמונה שבה נראה פעיל דאע"ש מסיר מעל ראשו מסכה בדמותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. על זרועו של הפעיל מקועקעים מגן דוד וראשי התיבות CIA - סוכנות הביון המרכזית של ארה"ב.

הודעת הגינוי התפרסמה גם בעמוד הפייסבוק של חד"ש בעברית, עם תרגום לעברית, אך ללא התמונה שהופיעה רק בעמוד של המפלגה בשפה הערבית.

במכון 'מבט' ציטטו את הודעת הגינוי של חד"ש כפי שהועלתה בעמוד הפייסבוק של התנועה בעברית: "מק"י וחד"ש מגנות את הבריונות הישראלית בסוריה: המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י) והחזית הדמוקרטית לשלום ולשוויון (חד"ש) מגנות את פעולת ההתנקשות שביצעה ישראל בסוריה ביום ראשון 20/12/2015, אשר מבטאת את בריונות הדמים של ישראל באזור. תקיפה זו ממחישה שוב את עומק המעורבות הישראלית בסוריה, ועלולה להביא לתוצאות הרסניות שממשלת ישראל תישא באחריות להן.

"תקיפה זו התרחשה לאחר סדרה של פעולות ואיומים שחשפו את פניה של המדיניות הזו, ואת שיתוף הפעולה ההדוק, הפוליטי, המודיעיני והצבאי, בין ישראל לבין כוחות הטרור בסוריה, יחד עם ארה"ב, טורקיה, סעודיה וקטאר.
מק"י וחד"ש מדגישות את זכותם של העמים הסורי והלבנוני להתנגד לכיבוש הישראלי של אדמותיהם, ולהפרות הישראליות המתמשכות לריבונות מדינותיהם; מק"י וחד"ש חוזרות וקוראות לנסיגה ישראלית מלאה מהגולן הסורי-הערבי הכבוש ומחוות שַבּעא הלבנונית הכבושה כתנאי הכרחי לשלום באזור".

במילים חוות שבעא מתכוונים אנשי התנועה להר דוב.