הרב יצחק גינזבורג
הרב יצחק גינזבורגצילום: פלאש 90

הרב יצחק גינזבורג, ראש תנועת "דרך חיים", קורא במכתב שפרסם, לסגור את המחלקה היהודית בשב"כ, בעקבות הטענות לעינויים שעברו נערים שנעצרו בשבועות האחרונים בידי השב"כ.

"הזדעזענו לשמוע על התעללות אנשי שרות-הביטחון בנערים יהודים המוחזקים במעצר", כתב הרב. "המרים יד על חברו נקרא רשע", 'יש חרם קדמונים באדם המכה לחברו' (שו"ע חו"מ תכ, א). וגם המכה בשליחות בית-הדין צריך להיות 'יתר בדעה וחסר בכח' (הל' סנהדרין טז, ט)".

הרב גינזבורג קורא להבדיל בין אויב לאוהב, גם אם לעיתים סוברים שהאוהב טועה במעשיו.

"'את אחי אנכי מבקש', 'ולכן נקראו כל ישראל אחים ממש מצד שורש נפשם בה' אחד' (תניא פל"ב). חובה להבדיל בין אוהב לאויב. אין מקום להשוואה בין אויבים ושונאי ישראל הרוצים לפגוע בעם ישראל ובין אחים יקרים הרוצים לפעול לטובת עמנו (גם אם סוברים שהם טועים בדרכם)", כתב הרב.

"תפקידו הנכון של השב"כ הוא להלחם באויבי עַם ישראל, ואילו המשטרה צריכה לעסוק בסדר פנימי. לכן אין צורך בקיומה של המחלקה היהודית" בשב"כ, במיוחד בעקבות מעשי הרשע האחרונים של אנשיה הנעשים כדי להצדיק את קיומה וליצור בכל מחיר תדמית של "טרור יהודי".

משירות הביטחון הכללי נמסר: "לנוכח האיום הביטחוני המשמעותי הנשקף מפעילותם בשטח של חברי ההתארגנות, והחובה לסכל מבעוד מועד את כוונתם להמשיך ולבצע פיגועי טרור חמורים העלולים להוביל לפגיעות בנפש, נעצרו לחקירה מספר פעילים מרכזיים בהתארגנות הטרור, ואלה נחקרו באופן אינטנסיבי על אודות החשדות המיוחסים להם.

"שירות הביטחון הכללי הינו ארגון ממלכתי וכל פעולותיו מבוצעות על פי דין. חקירות השב״כ מתנהלות בהתאם להוראות החוק והפסיקה, ונתונות לפיקוח היועמ״ש לממשלה, פרקליטות המדינה ובתי המשפט".