העליון הכריע: זדורוב רצח את תאיר ראדה

הכרעה גורלית: בית המשפט העליון דחה הבוקר (רביעי) את הערעור שהגיש רומן זדורוב וקבע כי הוא זה שרצח את הילדה תאיר ראדה ז''ל לפני תשע שנים.

השופט יורם דנציגר, שישב בראש ההרכב, היה היחיד מבין השלושה שקבע שיש לזכותו. לעומתו, השופטים יצחק עמית וצבי זילברטל דחו את הערעור.

בהכרעתו כתב דנציגר בדעת מיעוט: "הצטברות הראיות מטילה צל כבד בשאלת חפותו. לאחר שבחנתי את הראיות הגעתי למסקנה כי יש לזכות את המערער מחמת הספק".

הנוכחים באולם קראו קריאות שמחה בטעות ורק אחר כך הבינו כי זדורוב הורשע. נזכיר כי זדורוב הורשע פעמיים בבית המשפט המחוזי ברצח תאיר ראדה ונשלח למאסר עולם.

תקציר פסק הדין

רעייתו של רומן זדורוב משוכנעת כי בעלה זכאי למרות החלטת בית המשפט העליון, "המערכת המשפטית לא רוצה להודות בטעותה כשהרסה משפחה. השופטים לא קראו את כל החומר. החומר בנוי על שקרים של הפרקליטות והמשטרה. מתי תפסיקו לפחד". אולגה זעקה "מה יש למערכת המשפט נגד בעלי?".

עוד הוסיפה וקבעה כי מערכת המשפט יודעת כי אם בעלה היה מזוכה אסירים רבים שהורשעו היו דורשים בחינה מחודשת של עיניינם, לטעמה מדובר במהפכה נדרשת בכל המסגרות לא רק המשפטית.

עורך הדין אביגדור פלדמן, עורך דינו של רומן זודורוב, מאוכזב מההחלטה, "האם יתכן לשלוח אדם למאסר עולם כשיש שופט עליון שחושב שאין מספיק ראיות?", שאל וקבע "תם ולא נשלם". פלדמן אומר כי בכוונתו להתלות בעמדת המיעוט ולאחר לימוד פסק הדין לדרוש כינוס פורום נרחב של שופטים לדיון מחודש.

גופתה של תאיר ראדה ז"ל, תלמידת כיתה ח', נמצאה בתא השירותים בבית הספר נופי גולן בקצרין בסוף שנת 2006. שני חשודים נעצרו בימים שלאחר מכן ושוחררו. זדורוב, שעבד באותו זמן בבית הספר, נעצר שבוע לאחר הרצח - וכעבור שישה ימים של חקירה הודה במיוחס לו ושחזר את המעשה. 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו