טיבי לסתיו שפיר: את שונאת ערבים

עימות בוועדת הכספים בין חברי הכנסת האופוזיציה סביב העברות תקציביות למגזר הערבי. "את מלכת ההצגות", זעם ח"כ טיבי.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א בטבת תשע"ו

טיבי לסתיו שפיר: את שונאת ערבים-ערוץ 7
משיבה אש. שפיר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

עימות חריף פרץ בין שני חברי אופוזיציה בוועדת הכספים, בעקבות בקשתו של ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) מחברי הוועדה להעלות להצבעה כבר היום (ד') בקשה תקציבית של משרדי המדע, התרבות והספורט, שבה נכללות העברות כספיות של כ- 10 מיליון ש''ח למנהל תרבות ולמכוני מחקר ופיתוח במגזר הערבי.

טיבי ביקש מחברי הוועדה להסכים להקדים את ההצבעה על ההעברה התקציבית להיום, למרות שהונחה על שולחן הוועדה רק הבוקר ולפי הנוהל החדש שיזם יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), אמורה להמתין לפחות יממה אחת לפני שתועלה להצבעה.

מי שהפתיע בעניין הינם דווקא חברי האופוזיציה, ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) וח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) שהתעקשו לפעול בהתאם לנוהל. ח"כ שפיר טענה כי "הכספים הללו היו צריכים להיכלל בבסיס התקציב וההתנגדות שלי היא דווקא למנוע את עיגון המצב הלא-תקין שמאשרים תקציב פיקטיבי ומשאירים הרבה נושאים באוויר''.

בעקבות התנגדותה וחרף מאמציו של טיבי להביא את ההעברה הכספית לאישור ע"י מסע שכנועים של חברי קואליציה ואופוזיציה, התפרץ לעברה ח"כ טיבי' "את שמאל? את שונאת ערבים, את עיכבת העברה תקציבית למגזר הערבי ולא הימין!".

שפיר שלא נותרה חייבת השיבה, "אני לא פועלת נגד המגזר הערבי. להיפך, (אני) רוצה לסגור פערים ושהתקציבים שלו ייכנסו לבסיס התקציב. אני נצמדת לנוהל ושואלת שאלות בכל הנושאים ולא נכון לנהוג איפה ואיפה ולאשר במקרה הזה בניגוד לנוהל".

ח''כ טיבי הגיב בזעם לדבריה של שפיר, "את מלכת ההצגות בוועדת הכספים, את תקעת את ההעברות למגזר הערבי". טיבי הביע חשש שבעקבות דחיית הדיון על הבקשה התקציבית, הכספים, שהוסכמו עוד בתקציב 2013 – 2014, עבור שנת התקציב 2015 לא יינתנו כלל והכסף הספציפי עבור המגזר ילך לאיבוד בכל הנוגע לשנה זו, אם לא יאושר עוד היום.

בעקבות הסערה שהתחוללה בוועדה בעניין הזה ובעניין אחר על סעיף 46 להטבות מס לעמותות, עצר יו"ר הוועדה גפני את הדיון והודיע שיחדש אותו עוד היום בשעות אחר הצהריים.