עוטף עזה להרצוג: אנו זקוקים לחטיבה להתיישבות

ראשי מועצות בעוטף עזה מבקשים מיו"ר המחנה הציוני לאפשר חופש הצבעה על החוק להסדרת פעילות החטיבה ש"משקיעה מאות מיליונים ביישובינו"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א בטבת תשע"ו

יצחק הרצוג
יצחק הרצוג
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פרסום ראשון: ראשי מועצות בעוטף עזה פנו ליו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג בדרישה לאפשר לחברי הכנסת מסיעת המחנה הציוני חופש הצבעה על החוק להסדרת מעמדה של החטיבה להתיישבות.

''יש מבין חברי הכנסת של מפלגת העבודה שמבינים את החיוניות שבהמשך התפקוד התקין של החטיבה להתיישבות ושמבקשים לאשר את קבלת החוק שיסדיר את פעילותה. יש לתת להם אפשרות להביע את דעתם", כתבו ראשי המועצות.

לדבריהם, החטיבה להתיישבות פועלת רק לפי החלטות ממשלת כאשר עיקר פועלת הוא בנגב, בגליל ובאזור הספר. "אנו מבקשים להבהיר: מאות מיליוני שקלים תוקצבו על ידי הממשלה ומושקעים ביישובינו באמצעות החטיבה להתיישבות בכדי שנצליח לעמוד ביעדי השיקום והפיתוח של קו העימות הדרומי.

"אנחנו זקוקים להמשך פעילותה של החטיבה, אנא אל תמנעו זאת מאיתנו. לפחות תנו חופש הצבעה", ביקשו ראשי המועצות מהרצוג וציינו "אנחנו מצדדים לחלוטין בשקיפות פעילות החטיבה ובהכפפת דרכיה לחוק ולנוהל התקין''.

על המכתב חתמו ראש המועצה האזורית חוף אשקלון - יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית שדות נגב - תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שער הנגב - אלון שוסטר וראש המועצה האזורית אשכול - גדי ירקוני.