"ישראל נתונה תחת מתקפת טרור מתמשכת"

ראש הממשלה השתתף באירוע יום ההולדת ה-90 לשר לשעבר משה ארנס, והתייחס לפיגוע בירושלים. "העולם כולו נשטף בטרור - אנחנו נתגבר עליו"

אלירן אהרון , י"א בטבת תשע"ו

"ישראל מצויה תחת מתקפת טרור מתמשכת", כך מבהיר הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו באירוע לציון יום הולדת 90 לשר לשעבר משה ארנס. 

"העולם כולו נשטף בטרור פרוע ואנחנו נלחמים בו ואנחנו נתגבר עליו", הוסיף נתניהו באירוע שהתקיים במרכז מורשת בגין בירושלים. הוא גם שיבח את הלוחמות שפעלו במהירות וחיסלו היום את המחבלים שביצעו את הפיגוע בשער יפו.

ראש הממשלה התייחס בדבריו לתחילת דרכו הפוליטית ואמר כי בזכות משה ארנס הוא נכנס לחיים הציבוריים, כשפנה אליו ארנס כשגריר ישראל בארה"ב וביקש שישמש כציר ישראל בוושינגטון. ראש הממשלה אמר כי ארנס הוא השגריר הטוב ביותר שהיה לישראל בארה"ב.

הוא שיבח גם את אישיותו של ארנס, יושרו, אצילותו והכבוד שרחש גם לאלו שחלק עימהם באופן מהותי.

שר הביטחון משה בוגי יעלון הביע באירוע הערכה רבה לפועלו של ארנס ואמר כי הוא תרם תרומה אדירה לבטחון ישראל. השר אמר באירוע כי ארנס ניחן בראייה בהירה, הבנה בעלת מצפן אישי ויכולת ליישם את הדברים שהאמין בהם.

לאירוע הגיעו בכירים רבים לשעבר במערכת הבטחון ובשירות המדינה - ביניהם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, שר הבטחון לשעבר יצחק מרדכי, ראש המוסד לשעבר דני יתום, ושרים ובעלי תפקידים נוספים ששירתו בעבר את המדינה.טוען....