הסתה של לבני בכנסת

בדיון בנוגע לחוק החטיבה להתיישבות, ניסתה ציפי לבני לקשור בין אנשי ההתיישבות ביהודה ושומרון לבין סרטון החתונה שהופץ ברשת

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א בטבת תשע"ו

יאיר לפיד וציפי לבני
יאיר לפיד וציפי לבני
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הכנסת מקיימת דיון אל תוך הלילה בהצעת חוק מעמדן של ההסתדרות הציונית העולמית ושל הסוכנות היהודית, שהעלה ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, וחלק מחברי הכנסת מנצלים אותו כדי להתנגח בציבור המתיישבים.

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) ניסתה לקשור בין המתיישבים ביהודה ושומרון לבין המצולמים בסרטון שהופץ הערב ובו נראים צעירים מביעים שמחה על הרצח בכפר דומא. 

"זה נדמה כאילו זה דיון טכני, אבל ראינו עכשיו את הסרטון בו נראים צעירים דוקרים שוב ושוב את תמונתו של תינוק שנרצח, זה הדבר הכולל שבו אנחנו דנים בו היום. היהדות שלי היא לא היהדות של רוקדי החתונות עם הסכין. היא לא יהדות שלי, היהדות שלי היא לא של שנאה ולא של שריפה ולא ריקודים עם דם תינוקות", טענה לבני.

היא המשיכה וניסתה להכליל את אנשי ההתיישבות כמשוייכים לסרטון. "החוק הזה של החטיבה להתיישבות זה חלק מאותה קבוצה. ההצעה הזו נועדה כדי לרמות את אמריקה. הממשלה בעצם מעבירה לחטיבה להתיישבות את הסמכויות אבל לא את החובות. אני הייתי מוכנה לקבל את ההצעה הזו בתוספת משפט אחד – שכל מה שחל הממשלה יחול גם על החטיבה להתיישבות, אבל כמובן שלא קיבלו את זה".

ח"כ אלעזר שטרן טען כי "גורמים מקצועיים בחטיבה להתיישבות לא הבינו לאיזה כלי רוצים להפוך אותם ובידי מי. מי שטרוריסט הוא טרוריסט, מי ששקרן הוא שקרן ומי שגנב הוא גנב ולא משנה לאיזה צד זה".

"יכול להיות שהחוק הזה נועד לשקר את האיחוד האירופי, אבל החוק הזה נותן מקום לשקר את המדינה ולשקר את בית המשפט. אורי אריאל אתה אדם לא ישר ומסית ויכול להיות שהכספים שאתה תקצה ילכו להסתה ולשקר", טען שטרן.

ח"כ יאיר לפיד הוסיף, "אני רוצה לדבר על הנזק שיגרם מהחוק הזה ליהודה ושומרון. החוק הזה מיועד לאיתמר ולמאחזים בלתי חוקיים ולכל המקומות שבהם החטיבה לא בונה אלא מנסה לייצר מציאות פוליטית והיא על חשבון גושי הישובים. מעלה אדומים גוש עציון ואריאל הם בני הערובה של המאחזים הבלתי חוקיים".

"אנחנו מגינים על גושי הישובים. לבית היהודי הייתה הברירה בין המגזר לבין כלל ישראל והם בוחרים במגזר. מוקדם יותר ראינו את חתונת הדמים, האנשים האלה אינם יהודים וצריך להילחם בהם כמו שנלחמים בחמאס ובחיזבאללה. הם לא צמחו בחלל ריק, יש להם רבנים ויש להם אידאולוגיה. הגיעה הזמן שנצא נגד הקיצוניות של חתונת הדמים הזו שנולדת באותם מאחזים שהיום מנסים לממן בהצעת החוק הזו", טען לפיד..

את הצעת החוק הציג יו"ר ועדת חוקה ח"כ ניסן סלומינסקי שציין כי "ההצעה הזו עושה משהו שהיה צריך לעשות כבר בקום המדינה. המהלכים של החטיבה הם מבורכים אבל במשך 67 שנות קיומה של המדינה, לא סידרו את המערכת החוקתית בין הממשלה לבין גוף שהוא זרוע של ההסתדרות הציונית שעושה פעולות עבור ממשלת ישראל והמשרדים השונים".