"עיתונות שקרית, גובלת בהסתה"

בלשכת העיתונות הממשלתית זועמים על הדרך שבה סוקר פיגוע הדקירה הקטלני שאירע אמש בירושלים ברשתות CNN ו-CBS.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ב בטבת תשע"ו

"עיתונות שקרית, גובלת בהסתה"-ערוץ 7
ניצן חן
אלירן אהרון

לשכת העיתונות הממשלתית פנתה היום (חמישי) לרשתות CNN ו-CBS בבקשה להבהרות על רקע הסיקור המוטה של פיגוע הדקירה אתמול בירושלים.

במכתב ל-CNN ציין מנהל לשכת העיתונות, ניצן חן כי לא מדובר באחת הפעמים הראשונות בהן עולות תהיות לגבי אופן הסיקור של הרשת.

"אני שואל אתכם: איך אפשר להסביר את ההבדל בין דיווח החדשות הראשוני של כתב CNN בירושלים, אורן ליברמן, לבין הכותרת על המסך זמן קצר לאחר מכן?", כתב חן.

עוד מצוין בהמשך המכתב כי "מיותר לציין שאנחנו מאמינים ששילוב שני הרוצחים יחד עם שני הקורבנות לכדי 'ארבעה הרוגים' – זו לא רק עיתונאות שקרית ולא אתית, אלא גם גובלת בהסתה שכן הצופה יכול בקלות לפרש זאת לא נכון".

במכתב לרשת CBS תהה חן אודות הכותרת שעלתה בדף הבית של הרשת בו צוין כי 'שני פלסטינים נהרגו לאחר פיגוע דקירה בירושלים': "אנחנו לא יכולים לחשוב על דוגמה גרועה יותר של הטיה אנטי-ישראלית מאשר הכותרת המצערת שהופיעה באתר שלכם אתמול, אפילו אם זה היה רק לזמן קצר".

חן הוסיף ותהה, "איך אפשר להסביר את ההבדל בין הכותרת הזו – 'שני פלסטינים נהרגו לאחר פיגוע דקירה בירושלים' – לבין הכותרת שמופיעה כעת – 'שני ישראלים נהרגו בפיגוע דקירה בירושלים; שני תוקפים פלסטינים נהרגו'".

מרשת CNN נמסר בתגובה: "בעוד הדיווח שלנו הבדיל באופן ברור בין התוקפים לבין הקורבנות, הכיתובית על המסך לא עשתה זאת. אנו מתנצלים על הטעות הזו וכל פגיעה שנגרמה כתוצאה ממנה".