הפתעה לאלקין - תעודת העולה מלפני 25 שנה

שר הקליטה קיבל בהפתעה מנתניהו את תעודת העולה שלו באירוע לציון 25 שנה לעלייה מברית המועצות. "העולים שינו את המדינה מן היסוד".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בטבת תשע"ו

אלקין, נתניהו והתעודה
אלקין, נתניהו והתעודה
צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

שר הקליטה וירושלים זאב אלקין קיבל בהפתעה מראש הממשלה בנימין נתניהו את תעודת העולה שלו באירוע לציון 25 שנה לעלייה מברית המועצות שנערך הערב (חמישי) בבנייני האומה בירושלים.

השר אלקין עלה לישראל בדצמבר 1990, לפני 25 שנה. ״לאירוע הזה יש משמעות אישית גדולה עבורי", אמר. "גם אני מציין היום 25 שנה לעלייתי. אנחנו מציינים באותה הזדמנות גם 45 שנה למשפט לנינגרד, אז הואשמו ונאסרו יוסף מנדלביץ וחבריו בעקבות 'מבצע חתונה'.

"בזכות פרשה זו נפרצה החומה וקיר הברזל נסדק, בזכותם כולנו פה. אני מצדיע לכם אסירי ציון ומסורבי העליה, אתם הגיבורים האמיתים, בזכותכם חל השינוי הענק הזה!", הוסיף שר הקליטה.

אלקין אמר כי העולים מברית המועצה לא רק נקלטו בישראל אלא גם שינו את המדינה מן היסוד. "ישראל לא היתה נראית אותו דבר בלי העלייה מברית המועצות. בספורט, בכלכלה, בתרבות באומנות, בלימודי המתמטיקה, בתחום ההייטק ואפילו בפוליטיקה, אנחנו כאן מרגישים בבית!

"לא פתרנו הכל, למדנו להיאבק יחד על הנושאים שחשובים לעליה ביחד בלי קואליציה ואופוזיציה, נושא הפנסיות עוד בטיפול, הדיור ציבורי טרם נפתר ועוד נושאים רבים. כשאנחנו ביחד אנחנו יכולים לשנות וביחד גם נמצא פתרונות".

השר אלקין הוסיף, ''הסיפור לא נגמר, הוא בעיצומו. בחודש שעליתי בין 4-5 בדצמבר, עלו אלפים באותו לילה. השנה אנחנו מציינים למעלה מ-30 אלף עולים שכמחציתם מרוסיה ואוקראינה, זהו שיא של למעלה מעשור. נמשיך בעליה, נמשיך בקליטה".