איזנקוט בטקס
איזנקוט בטקסצילום: דובר צה"ל

הרמטכ״ל, רב-אלוף גדי איזנקוט , הנחה היום (חמישי) את המשטרה הצבאית לבדוק בשיתוף משטרת ישראל את מקורם של כלי הנשק שנצפו בסרטון שפורסם אמש מחתונת הימין הקיצוני.

כמו כן הורה איזנקוט לבדוק האם חיילי צה''ל השתתפו בריקוד שתיעוד ממנו נחשף אמש בערוץ 10 ועורר סערה.

בסרטון נראים עשרות פעילי ימין קיצוני רוקדים לצלילי השיר "זכרני נא", כשהם מחזיקים בכלי נשק - רובים, אקדחים וסכינים. אחד הנוכחים מחזיק בתמונה של התינוק הערבי עלי דוואבשה שנרצח בכפר דומא, דוקר את התמונה באמצעות סכין ומנופף בה. 

חברי כנסת ושרים מימין ומשמאל פרסמו הודעות גינוי חריפות והערב התייחס לנושא גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. ''החבורה שבה מדובר היא קבוצת שוליים קיצונית. זו לא הציונות הדתית המפוארת שתורמת לישראל ובניה משרתים בצה"ל, ביחידות החוד", אמר נתניהו. 

"גם אי אפשר להשוות את היקף הטרור עם הטרור הערבי", הדגיש. ''רק בחודש האחרון הם ביצעו נגדנו מאות פיגועים, וראינו רק כמה פיגועים של טרור יהודי. מבחינתנו אנו לא מוכנים לקבל טרור מכל צד שהוא. הקבוצה השולית הזאת לא מייצגת את הימין. זה לא הימין שאני מכיר.

"ישראל היא מדינת חוק. לא נקבל מצב בו קבוצה מסוימת מסרבת לקבל את חוקי המדינה ומבצעת מעשי רצח. בלי זרועות הביטחון - לרבות השב"כ - לאן נגיע? כל מי שדואג לביטחון מדינת ישראל חייב לפעול נגד הטרור. כך עשינו וכך נמשיך לפעול", דברי ראש הממשלה.