שרת התרבות והספורט מירי רגב. שוב חרם על ישראל
שרת התרבות והספורט מירי רגב. שוב חרם על ישראל צילום: פלאש 90

החרם על ישראל בספורט העולמי נמשך. אחרי שנראה היה כי החרם הספורטיבי על ישראל ייפסק לאחר הודעת הוועד האולימפי וראשי הספורט בעולם כי מדינות שלא יעניקו שיוויון מלא בכל הקשור להתחרות בענפי הספורט השונים, ישלל מהן הזכות לארח תחרויות ואליפויות חשובות במדינתן, נראה שהחרם הספורטיבי לא עוצר.  

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, תקפה היום (חמישי) את הוועד האולימפי האחראי על תחרויות ואליפויות הספורט, כשאמרה כי "מדינות מסוימות בעולם קנו בכסף את הזכות להדיר את ישראל. הן עושות זאת בערמומיות ובכוחניות ואף אחד לא עוצר בעדן".

דברי השרה התקיפים הללו נאמרו על רקע הודעת איגוד השייט מאמש כי אלופי העולם לנוער, נוי דריהן ויואב עומר, ומאמנם יניב מאיר, לא ייצאו לאליפות העולם לנוער שתיפתח ביום ראשון הקרוב במלזיה. 

לדברי יו"ר האיגוד גילי אמיר, הסיבה לאי יציאת אלופי העולם הינה "מאחר שעד היום לא התקבלו ויזות, 24 שעות לפני מועד היציאה המתכונן ולנוכח ההגבלות והקשיים שהטילה עלינו הוועדה המארגנת של מלזיה". 

על פי אנשי האיגוד, מארגני התחרות התנו את ההשתתפות של הישראלים הצעירים בהופעה בתחרות ללא דגל ישראל וסמלים מזהים אחרים על הביגוד או הגלשנים ובאי השמעת ההמנון הישראלי במקרה של זכייה, כמו גם בהטלת חיסיון תקשורתי על ההשתתפות של ישראל באירוע היוקרתי.

באיגוד אמרו כי אלה לא יסכימו להשפלה שכזו מהמדינה המארחת את האליפות ושוקלים להגיש תביעה כנגד האחראים על כך. 

השרה רגב אמרה כי לצערה, "למדינה אסור להתערב בספורט והאיגודים חסרי אונים מול החרם. רק לוועד האולמפי יש סמכות ואחריות למנוע זאת ועליו להעמיד פתרונות לספורטאים הישראלים ולאפשר להם להתחרות כמו כל ספורטאי העולם". 

עוד אמרה השרה כי "הוועד האולימפי חרט על דגלו שלא לערב פוליטיקה בספורט אך בכל הנוגע לישראל יש קודם כל פוליטיקה ואחר כך ספורט. אני מחזקת את החלטת האיגוד שלא לצאת לתחרות בתנאים מגבילים ומשפילים שנועדו להדיר את ישראל מהתחרות ומברכת על החלטתו לתבוע את איגוד השייט הבינ"ל ומארגני התחרות במלזיה".