סוף סוף: אושרה התב"ע ליישוב סנסנה

לאחר 14 שנות המתנה, עשרות משפחות שהתגוררו בקראוונים יוכלו לבנות את ביתן. כחלק מאישור התב"ע אושרו לבנייה מיידית 96 יחידות דיור.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג בטבת תשע"ו

סוף סוף: אושרה התב"ע ליישוב סנסנה-ערוץ 7
הרמת כוסית בעקבות אישור התב"ע
צילום: דוברות הר חברון

ביישוב סנסנה שבהר חברון נערכה שלשום (רביעי) הרמת כוסית חגיגית בעקבות אישור התב"ע ליישוב.

לאחר ארבע עשרה שנה של המתנה, עשרות משפחות שהתגוררו שנים ארוכות בקראוונים יוכלו לבנות את ביתן. כחלק מאישור התב"ע אושרו לבנייה מיידית 96 יחידות דיור. 

האישור המיוחל הגיע לאחר שלפני כחודשיים, בעקבות פניית ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי, חתם שר הביטחון על המסמך שהוביל בסופו של דבר לאישור הרשמי של התב"ע. 

באירוע שלשום השתתף סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן ונכחו בו גם ראש המועצה דמרי, מנכ"ל המועצה אלירם אזולאי - תושב סנסנה ומזכיר היישוב לשעבר, נציגי תנועת ההתיישבות 'אמנה' וכן הנהגת היישוב.

סנסנה הוקמה כחלק מהחלטת ממשלה בשנת 1998, ומאז ועד היום נמשכו הליכי התכנון והבנייה, כשחמישים משפחות נמצאות בהמתנה לאישור בניית ביתם כחוק.

בשנה האחרונה, לאחר שהממשלה אישרה לצאת לבניה ואף נבחר קבלן מבצע, התערבו באישור התחלת הבנייה אנשי שמאל קיצוני יחד עם גורמים אירופאים וגררו את ההליך לבג"ץ שדחה את הטענות.

השבוע, עם אישור התב"ע, הגיעה הסאגה הזו לסיומה והיישוב ממשיך לצמוח ולפרוח. סנסנה מונה כיום כתשעים משפחות שנהנות מקרבה לבאר שבע, לקרית גת וכן לכביש שש. במקום נבנתה קהילה חמה ואיכותית והביקוש של משפחות להצטרף ליישוב עולה בהתמדה בעשור האחרון.

"אנו מסתכלים קדימה ולאחר קבלת האישור נצא לבנייה מיידית של 96 יחידות דיור, דבר שיכפיל את כמות התושבים ביישוב", אמר ראש המועצה יוחאי דמרי. "זו בשורה נוספת להר חברון ומצטרף להטבות המס ולתכנית התחבורה ולהשקעות בתיירות אשר בהם ממשלת ישראל נעתרה לבקשתנו".