נתניהו וטרודו
נתניהו וטרודוצילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

העיתון ''טורונטו סטאר'' הקדיש את עמוד השער של העיתון למכתב של ראש הממשלה, ג'סטין טרודו, לציבור הקנדי לרגל חג המולד.

המכתב מתמקד בעיקר בחשיבות של פתיחת הלב לנזקקים (פליטים סורים, מעוטי יכולת וכדומה), אימוץ גישה לבבית ונדיבה כלפי השכנים ואזרחים קנדים אחרים ותמיכה במעמד הביניים.

טרודו הדגיש מסר זה בהזכירו את האיומים הקיימים על הערכים הקנדיים המגולמים בביטויי השנאה ובמעשי האלימות המכוונים נגד קהילות דתיות.

"אני יודע שבשנה האחרונה היו אתגרים על האמונה הבסיסית שלנו בהיותנו נחמדים, בעלי חמלה ומקדמים אחרים בסבר פנים יפות. היו עדים לכך שמספר מסגדים הושחתו ואנשים היו נתונים לאיומים בגלל אמונתם הדתית", כתב טרודו.

בפסקה זו שדנה באירועי השנה שחלפה אשר הציבו כלשון המכתב "אתגרים על האמונה הבסיסית שלנו בהיותנו נחמדים, בעלי חמלה ומקדמים אחרים בסבר פנים יפות", טרודו לא ציין מעשי ונדליזם בקנדה נגד בתי תפילה של דתות אחרות, ומקרים רבים של פשעי שנאה, ובהם הצדקה של אלימות כלפי נשים ורצח אזרחים בפיגועי טרור.

אתר CIJNEWS מציין, כי מסר זה עולה בקנה אחד עם מדיניותו המוצהרת של טרודו, הרואה במוסלמים קורבן של הטרור, והמפרידה בין הטרור לבין האסלאם.בראיון עיתונאי לא מכבר אמר טרודו, כי "אני מדבר ישירות על הקהילה המוסלמית. הם באופן מובהק הקורבנות של פעולות הטרור ברחבי העולם כיום".